צפו: גן עדן אבוד נמצא במעמקים

אין צורך לחפש חיים בכוכב אחר, מתברר שבעלי חיים חדשים אפשר למצוא בכלל על כדור הארץ. מדענים מהאקדמיה למדעים בקליפורניה גילו 300 מינים של חיות ים ויבשה שלא היו מוכרים קודם לכן, ובין היתר: כוכב ים שניזון מעצים רקובים, כריש חובב חסילונים, ואלמוגים שמתגוננים באמצעות שריון קוצים. כך זה נראה

גילוי שלא מהעולם הזה. מדענים מצאו בפיליפינים אוצר חבוי - 300 מיני חיות ים ויבשה שלא הכרנו קודם, ובהם עשרות חרקים, עכבישים, חלזונות ימיים צבעוניים, רכיכות, דגים לא מוכרים ועוד מינים מעניינים.

קבוצת המדענים מהאקדמיה למדעים בקליפורניה הגיעה למדינת האיים בכדי לבדוק את טענותיו של "הארגון למען חיות הבר בפיליפינים", שאסף עדויות ודגימות מדייגים מקומיים.

הממצאים החדשים נאספו ב-42 ימי מחקר מרוכזים שנערכו באי לוזון, האי הגדול ביותר בארכיפלג הפיליפיני. אך לגילוי המשמח יש צד מדאיג למדי, המדענים סיפרו על חוויות קשות מהשטח שבו עבדו: תנאי שינה באזורים קשים, צמחים ארסיים שסיכנו את בריאותם, דגים ערמומיים וסרטנים משולהבים ברוח קרב שגרמו לצוות הביולוגים לפקפק בשליחותם.

חלק מהמינים שהתגלו, במיוחד הימיים, חיים באזורים שאליהם לא הגיעו בני אדם מעולם. הצוות האמריקני מצא כרישים נדירים בצבעים שמעולם לא נראו קודם, צלופחים שנמלטו מהחיים הקשים בשונית האלמוגים האלימה. בנוסף התגלה זן מוזר של כוכב ים שניזון מעצים רקובים שנסחפו למעמקים, כריש חובב שרימפס ואלמוגים שמגנים על עצמם באמצעות שריון קוצים מתוחכם שמשפד דגים פולשים ורעבים.

החוקרים טוענים שתנאי הטבע בפיליפינים מעניקים מגוון עשיר ומרתק של בעלי חיים שהתפתחו באזור."היערות , האיים ושונויות האלמוגים הם גן עדן לחובבי חיות הבר", אמר הביולוג ג'והן גוסליינר שריכז את הממצאים וחתום על פרסום המינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק