בעקבות פניית ישראל: "אפל" הסירה את אפליקציית האינתיפאדה

הלחץ הישראלי עבד: לאחר פנייתו של שר ההסברה יולי אדלשטיין למנכ"ל "אפל" סטיב ג'ובס השבוע, הורידה הלילה החברה את אפליקציית האינתיפאדה השלישית מחנות האפליקציות שלה. אדלשטיין מיהר לברך, אך בדיקת חדשות 2 באינטרנט מעלה: מי שכבר הוריד את האפליקציה יכול להמשיך להשתמש בה

"אפל" הסירה הלילה את אפליקציית "האינתיפאדה השלישית" מחנות האפליקציות שלה, בעקבות תלונתו הרשמית של שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין למנכ"ל החברה סטיב ג'ובס בנושא.

מבדיקת חדשות 2 באינטרנט עולה כי אכן האפליקציה נמחקה מהאפ-סטור, אך מי שכבר הוריד אותה יכול להמשיך לגלוש להנאתו.

אדלשטיין מסר הבוקר בתגובה לצעד כי הוא מברך את החברה על הפעולה המהירה. זהו צעד נוסף במניעת גורמים מסיתים שלעתים נגועים באנטישמיות ואנטי ישראליות להסית דרך אמצעי הניו מדיה", אמר אדלשטיין. "בפעולתה מוכיחה אפל כפי שהוכיחה פייסבוק בעבר, שהיא שותפה לערכים המתנגדים לאלימות, להסתה ולטרור".

עיתון ה"גארדיאן" הבריטי דיווח כי גם מרכז שמעון ויזנטל התלונן בנושא ל"אפל". דובר החברה טום ניומאייר אמר כי האפליקציה הוסרה "מפני שהיא מפרה את הקווים המנחים ופוגעת בקבוצות גדולות של אנשים".

האפליקציה: כך תתעדכנו באירועי האינתיפאדה השלישית

שר ההסברה יולי אדלשטיין. ארכיון (חדשות 2)
בתחילת השבוע פרסמנו כי קבוצת הפייסבוק שקראה לארגן את תהלוכות "יום הנכבה" ו"יום הנכסה" ונסגרה בעקבות תלונות של גולשים רבים - השיקה  אפליקצייה חדשה למכשיר האייפון, המאפשרת לבעל המכשיר להתעדכן בפעילויות המחאה המתוכננות נגד ישראל.

לאחר החלטת הנהלת "פייסבוק" לסגור את הדף המסית, הוקם אתר אינטרנט מיוחד שהוקדש כולו להתארגנות הפלסטינית לאירועי מחאה - ובראשם תהלוכות המוניות לכיוון גבולות ישראל בדרישה "להשיב את השטחים הכבושים". באתר שהוקם מתעדכנים קבצי וידאו וידיעות חדשותיות בנושא ומעל הכל הוא מהווה רשת חברתית בעבור הגולשים הפעילים.

כל תכני אתר האינטרנט הופיעו באפליקציה - ובהם: תמונות בהן נראים צעירים פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל, שירי התססה ואהבה לירושלים, ידיעות חדשותיות על "מעשיה של ישראל בשטחים הכבושים" ועוד. באפליקציה ניתנת האפשרות לגולש לשתף את הידיעות עם חבריו ברשתות החברתיות, וכך גם להגיב באופן עצמאי בדיונים פרטיים.

בדף ההורדה של האפליקציה, כתבו היוצרים בערבית: "זהו יישום מיוחד באמצעותו ניתן לעקוב אחר האתר הרשמי של 'האינתיפאדה השלישית', דף הפייסבוק והטוויטר. כך תוכל להתעדכן בחדשות האחרונות, בתמונות, בקטעי הווידאו ובפרשנויות העוסקות באינתיפאדה השלישית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק