שקוף שזה עף: כך נטוס בשנת 2050

דפנות שקופים, ישיבה בבר המעופף, מיטות, וחדר ישיבות מלא - כך נטוס בעוד 40 שנה, לפחות לפי התכנון של מהנדסי חברת התעופה איירבאס, המציגים בימים אלה את מטוס העתיד של החברה - שייבנה באמצעות טכנולוגיות שעדיין לא קיימות. כך זה נראה

ענקית התעופה האירופית איירבאס מציגה את מטוס הנוסעים של העתיד, בו חוויית הטיסה שלנו תהיה שונה לחלוטין. הסיבה: דפנות המטוס שקופים לחלוטין. "זו תהיה חוויה של ממש", אומרים מהנדסי החברה.

רוצים לקבל סרטונים בלעדיים לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במטוס העתידי של איירבאס, לא תהיה חלוקה למחלקות תיירים, עסקים ומחלקה ראשונה כפי שנהוג כיום. החלוקה תהיה שונה לחלוטין: במחלקה שתוגדר "אישית" יהיו מושבים גמישים, סביבה אישית, מבודדת ונוחה, הנוסעים יוכלו לבחור גם ב"סביבת עבודה" עם שולחנות משרדיים ושירותי תקשורת מתקדמים, או אפילו להגיע לאולם ישיבות מיוחד. מחלקה אחרת תהיה עם בר, סלון ישיבות ואולי אפילו מרכז קניות קטן.

המהנדס הראשי של איירבאס, צ'רלס צ'מפיון, מסביר כי במהלך תכנון המטוס הסתמכו המהנדסים על טכנולוגיות שיתפתחו כמו בעתיד, כמו תדלוק יעיל יותר, מהירות גבוהה גבוהה וחומרים פחות כבדים.

באמצעות הטכנולוגיה שתלווה את חיינו בשנת 2050, נוכל בין היתר לראות דרך קירות המטוס השקופים את הנוף מסביב, נוכל לתקשר במערכת וידאו מיוחדת עם כל נוסע במטוס או עם כל מקום על פני כדור הארץ, ותוכנה שמייצרת הולוגרמות - תבודד לחלוטין כל נוסע שיחפוץ בקצת פרטיות.

צפו: הצצה למטוס הנוסעים של העתיד

הצצה למטוס העתיד של חברת בואינג