האיחוד האירופי יחקור את פייסבוק בשל זיהוי הפנים האוטומטי

הרשת החברתית שמציעה לגולשים לאפשר לה "לתייג" בעצמה את תמונות חבריהם השיקה את השירות, לטענת גורמים אירופיים, מבלי שקיבלה אישור לכך: "זה מסכן את המשתמשים בפייסבוק בדרכים רבות. נבהיר להם שהמצב הנוכחי לא יישאר"

מכה לפייסבוק? (חדשות 2)

מי שהתמודד לאחרונה עם בעיות אבטחה בכניסה לפייסבוק, נתקל ודאי באמצעי זיהוי חדש שהשיקה הרשת החברתית שבו מתבקש המשתמש לזהות את פניהם של חבריו בתמונותיהם כדי לוודא שהוא אכן מי שאמור להחזיק בשם ובסיסמה לחשבון. אותו מנגנון, שמאפשר גם "לתייג" חברים באופן אוטומטי בתמונות, על סמך זיהוי תווי הפנים שלהם בתמונות אחרות, צפוי להסב להנהלת פייסבוק לא מעט כאב ראש בתקופה הקרובה.

גורמים באיחוד האירופי טענו כי השימוש באמצעי הזיהוי החדש החל מבלי שהפעלתו קיבלה את אישור הוועדה לאבטחת המידע בארגון, ועל כן עשויה החברה לעמוד לפני חקירה. באיחוד לומדים בימים אלה את הנושא כדי לבחון את חוקיות מעשיה של פייסבוק. נוסף על כך, החליטו רשויות אבטחת המידע של אירלנד לקיים במקביל חקירה נפרדת של הסוגיה.

"תיוג של אנשים בתמונות אמור להתבצע על בסיס הסכמה של הצד השני, ולא יכול להיות אפשרות של ברירת מחדל", הסביר ג'רארד לומל, אזרח לוקסמבורג החבר בוועדה האירופית. "דבר כזה מסכן את המשתמשים בפייסבוק בדרכים רבות, ולכן אנו מתכוונים להבהיר להנהלת הרשת שהמצב הנוכחי לא יישאר כפי שהוא".

בבלוג של פייסבוק נכתב, בתגובה לנושא, כי ה"הצעות לתיוג" מוצגות כאפשרות ברוב מדינות העולם, לאחר שהדבר תוכנן באופן קפדני לאורך כמה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת