אפל מציגה את שירות ה-iCloud

למרות השמועות והחששות, סטיב ג'ובס עלה על הבמה בסן פרנסיסקו ופתח את הכנס הבינלאומי למפתחים של אפל. ג'ובס הציג את מיטב החידושים מבית היוצר של החברה, בניהם שירות ה-iCloud שיפתור אתכם משימוש בכבלים

חברת אפל הכריזה הערב באירוע המפתחים שלה בסן פרנסיסקו על השירות הבא שלה - iCloud. מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, לקח הפסקה מחופשת המחלה שאליה יצא והגיע לאירוע, שעסק גם במערכת ההפעלה הבאה של החברה לכל מכשיריה. 

ג'ובס הציג את שירות ה-iCloud שצפוי להתחיל לפעול בסתיו והסביר את החשיבות הרבה שלו. לדבריו, עד לפני מספר שנים לא הייתה בעיה לסנכרן את כל השירים, התמונות והקבצים בין מחשב המק למוצרים אחרים, אבל בשנים האחרונות הדבר לא עובד היטב, משום שלכל המכשירים יש סרטים ותמונות בנפרד, שאינם זמינים בכל המכשירים שלהם. "סינכרון כל המכשירים האלו פשוט משגע אותנו", אמר ג'ובס, "אנחנו נעביר את מרכז החיים הדיגיטליים לענן". השירות יהיה חינמי ומטרתו לאחד את כל המדיות הדיגיטליות של המשתמש תחת קורת גג אחת.

ג'ובס הציג יכולת צילום באייפון, כאשר כל התמונות נדחפות למכשיר אחר של אפל באופן אוטומטי. הנוחות בשימוש ב-iCloud היא שכל המידע עובר לענן בצורה אוטומטית, ומשם גם למוצרים אחרים, מבלי שהמשתמש נדרש לעשות פעולה כלשהי. באותה צורה ניתן לדאוג שהיומן ואנשי הקשר יהיו מעודכנים בכל המכשירים של אפל.

בין היתר תהיה אפשרות לראות אילו אפליקציות המשתמש הוריד בכל אחד מהמכשירים שלו, גם אם הם לא הותקנו באותו מוצר בו הוא משתמש. יכולת אחרת במגמה של אפל היא לשחרר את המשתמשים שלהם מכבלים. על ידי גיבוי של כל מכשיר לענן, כשהצרכן רוכש מוצר אחר, הוא יכול להעביר את כל המידע שהיה במכשיר הישן לחדש - ישירות מהענן.

iCloud הוא בעצם עדכון לשירות MobileMe של החברה, שהחל מהיום מופסקת הפעילות שלו. השירות הזה עלה בעבר 99 דולר, כאשר iCloud יהיה ברובו בחינם.

מערכת ההפעלה החדשה לאייפד, לאייפון ולאייפודים

אפל הודיעה גם על עדכון למערכת ההפעלה הסלולרית שלה, שתהיה זמינה בסתיו למכשיר האייפון מדגם 3GS, אייפדים ואייפודים מהדור השלישי והרביעי. ה-iOS 5 תציע מנגנון התרעות חדש המעדכן על הודעות SMS, מיילים ופגישות.

כדי להיכנס למרכז ההתרעות, מחליקים את האצבע לכיוון למטה מהחלק העליון של המסך ואז מגיעים לעמוד הכולל את כל ההודעות. מדובר במסך שמזכיר את אותה תצוגה הקיימת היום באנדרואיד של גוגל.

חידוש נוסף בעדכון של מערכת ההפעלה הוא יישום טוויטר פנימי, המאפשר בקלות להתחבר לרשת החברתית הזו, כאשר החיבור מאפשר להשתמש בשם המשתמש והקוד בתוכנות אחרות בקלות וגם שליחת תמונות במהירות ישירות מהמכשיר לטוויטר. יש בו גם מנגנון תזכורות חדש, וכפתור להפעלת המצלמה מעמוד הבית במצב המתנה.

סינכון בין קבצי המוזיקה

שינוי אחר במערכת ההפעלה הוא היכולת "להפעיל" את המכשיר בפעם הראשונה ללא חיבור פיזי למחשב, מה שמקשה היום על אנשים שקונים אייפד או אייפון, אבל לא מחזיקים לידם מחשב. כמו כן, העדכונים העתידיים למערכת ההפעלה יעשו דרך שירותי און-ליין ללא שום כבל.

בנושא המוזיקה, iCloud יציע למשתמשים להוריד את כל השירים שהם הורידו במכשיר אחר גם למוצרים נוספים אחרים של אפל, ללא עלות נוספת. בצורה זו לצרכנים תהיה גישה לכל התוכן המוזיקלי שלהם גם באייפון, באייפד ובאייפוד.

אפל גם מציעה שירות נוסף לסינכרון השירים של המשתמש שלא נרכשו דרך האייטיונס - iTunes Match. השירות סורק את כל השירים שקיימים במחשב של המשתמש, כאשר הוא מזהה מה קיים באייטיונס, הוא מסנכרן אותם בין כל המכשירים של המשתמש. השירות הזה עולה 25 דולר לשנה.

iCloud יהיה זמין החל מהסתיו ביחד עם העדכון של iOS5 והוא יכלול 5 ג'יגה של נפח אחסון בחינם לכל התכנים של המשתמש.

אפל חשפה גם את התוכנה השמינית שלה למחשבים הניידים של מאק שנקראת OS X Lion. התוכנה צפויה להעניק למשתמש חוויה הדומה יותר לחוויית השימוש באייפד. התוכנה מציעה מגוון אפשרויות חדשות, בהן הרחבה משמעותית של יישומים למסך נגיעה, אפליקציות במסך מלא, שמירה אוטומטית, לוח בקרה שמאפשר צפייה בתוכנות הפתוחות ו-AirDrop שנועד לשיתוף קבצים עם משתמשים אחרים באותה רשת אינטרנט. את התוכנה אפשר יהיה למצוא בחנות האפליקציות של אפל החל מיולי השנה במחיר של 29 דולר.

האירוע שנפתח בנאום של המנכ"ל יימשך ארבעה ימים בסך הכל. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעקוב אחרי האירועים והחשיפות ונדווח כאן על החידושים מבית אפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת