מרהיב: יום בחיי כדור הארץ

אלפי בני אדם מכל רחבי העולם תיעדו יום אחד בחייהם - והעלו 4,500 שעות של צילום לאתר יו-טיוב. המפיק רידלי סקוט והעורך ג'ו ווקר הכינו מהם סרט קצר המתעד את חייהם של אלפים ב-24 ביולי 2010 - והתוצאה יוצאת דופן במיוחד. כך זה נראה

יום שבת, 24 ביולי 2010. אב ובנו בדירה זערורית בטוקיו מציבים מצלמה ומתעדים רגע בחייהם. באותו רגע ממש עושים זאת עוד אלפי אנשים ברחבי העולם. כל האנושות ביום אחד: עשרות אלפים שלחו 4,500 שעות צילום מ-192 מדינות בעזרת יו-טיוב, והמפיק רידלי סקוט והעורך ג'ו ווקר הכינו מהם סרט קצר.

לפני שבוררים מתוך הררי חומר הגלם הזה את מה שטוב ורלוונטי, צריך רק להחליט - על מה הסרט? "שאלנו אנשים מה הם אוהבים, ממה הם פוחדים ומה יש להם בכיסים", מספר ג'ו ווקר. "מטרת השאלות היא לקבל מעין תצלום בזק של איך אנשים מרגישים, קפסולת זמן קטנה".

לא רוצים להישכח

ממעוף שנת 2080, מי שיביט בסרט "Life in a day" יקבל מושג על האנושות ב-2010, אבל לא בטוח שההבדל יהיה גדול כל כך: יש בו לידה ומוות, שמחה וצער, פחדים ושאיפות - כל הקלישאות, אך תחת אור חדש. "המסר שלנו הוא שכולנו דומים. אנחנו מאוד מחוברים", אומר ווקר. "האינטרנט, יו-טיוב, גוגל וכדומה אפשרו את זה".

אבל יש דבר אחד שלא משתנה. אלפים התאמצו, נסעו, טיפסו, קפצו וצילמו את עצמם כדי להיכנס אולי לסרט, כדי שבתוך ים האנשים והמידע - גם להם יהיה סיכוי לא להישכח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת