מומחים מטעם ארגון הבריאות העולמי: "שימוש בטלפון הסלולרי עלול לגרום לסרטן במוח"

מומחים מארגון הבריאות העולמי הצהירו היום בישיבת המכון למחקר הסרטן בארגון כי סקירה של מחקרים שנערכו לאחרונה מעלה חשש כי שימוש בטלפון הסלולרי עשוי לגרום למספר סוגים של סרטן במוח. הודעת המומחים נועדה להפעיל לחץ על ועדת הבריאות של האו"ם לשנות את המלצותיה בנושא

שימוש בטלפון סלולרי עשוי להגביר את הסיכון ללקות במספר סוגים של סרטן במוח, כך מזהירים הערב מומחים מטעם הארגון בריאות העולמי. עם זאת, בארגון לא ממליצים על הימנעות מוחלטת משימוש במכשיר, אלא רק על נקיטת אמצעי זהירות להפחתת הקרינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההשערה המדאיגה הוצגה היום במפגש של 21 חוקרים מ-14 מדינות ברחבי העולם, במרכז לחקר הסרטן של ארגון הבריאות העולמי. "צריך לסווג את הטלפונים הניידים כמשהו שעשוי לסרטן", טענו החוקרים במאמר סקירה שחיברו.

לדברי החוקרים, בהצהרה מן הסוג הזה יש כדי לדחוף את ועדת הבריאות של האו"ם לקבוע כללים מדויקים באשר לשימוש בטלפונים ניידים. עם זאת, הדגישו החוקרים כי עדיין נדרש מחקר נוסף לפני שתשובה נחרצת לשאלה המדאיגה תוכל להינתן.

בעבר טען ארגון הבריאות העולמי שאין ראייה מוכחת לקשר שבין השימוש בטלפון הסלולרי והסיכוי ללקות בסרטן. עדיין לא ברור כיצד תשפיע ההכרזה על מדיניות הארגון.