חברת החיפוש גוגל השיקה אפליקצייה חדשה שתחבר בין הצרכן לקונה שמהקיץ הקרוב יוכל לשלם באמצעות לחיצה פשוטה על הטלפון הסלולרי שלו

באיחור רב אחרי חברות אפריקאיות ואסיתיות לקנייה ומכירה באמצעות הטלפון הסלולרי, יצא לפועל הקיץ פרוייקט ניסיוני בניו יורק וסן פרנסיסקו שבמהלכו קונים ומוכרים יוכלו לסחור בינייהם באמצעות אפליקצייה פשוטה של מערכת ההפעלה אנדרואיד

גוגל (רויטרס)

הערב השיקה חברת גוגל בשיתוף עם ארבעה בנקים וחברות תקשורת את הארנק האלקטרוני ה"Google Wallet" שיאפשר בתחילה לצרכנים האמריקנים לשלם על קניותיהם בקופות באמצעות הטלפון הנייד שברשותם.

החברה המוכרת בעיקר כמובילת תחום החיפוש ברשת האינטרנט השיקה מערכת אשר תאפשר לצרכנים לוותר על כרטיסי האשראי ולעבור לתשלום באמצעות הסלולר, בכך מקווה החברה לזכות במרוץ מול מתחרותיה בתחום זה וביניהן נציין את ויזה, את הבנקים הגדולים בארה"ב ואת חברות הסלולר.

גוגל ביחד עם חברת כרטיסי האשראי מאסטרקרד, בנק סיטיגרופ, חברת פירסט דאטה וחברת התקשורת הסלולרית ספרינט הודיעו היום כי השירותים יינתנו החל בקיץ הקרוב לצרכנים בניו יורק וסן פרנסיסקו.

המערכת צפויה לעבוד כאפליקציה הניתנת להורדה בטלפונים מסוג אנדרואיד והיא מבוססת על טכנולוגיית ה"PayPass" של מאסטרקרד. גוגל חתמה על הסכמים עם רשתות מובילות כגון מייסי'ס, אמריקן איגל וסאבוואי, אשר יאפשרו לשלב בין שירותי התשלום לתוכנית המנויים של הרשתות במסגרתה יוכלו הצרכנים ליהנות מהנחות.

גוגל מצידה מעוניינת לייצר בלעדיות באמצעות הפרסום הממוקד ומכירת קופונים על פי מיקומו הגיאוגרפי של המשתמש ביחס לחנויות שמסביבו.

שאר העולם כבר מזמן משלם בסלולרי

מחוץ לארה"ב כבר יכולים קונים לנפנף בטלפון הסלולרי שלהם כאמצעי תשלום. בשוק האפריקאי, שבו למעט מאד אנשים יש חשבון בנק, מסחר באמצעות הטלפון הסלולרי זוכה לפופולאריות רבה. בקניה חברות הנותנות שרות קנייה באמצעות sms כדוגמאת "M-Pesa", קיימות משנת 2007 ומשרתות כ-50% מהאזרחים במדינה. גם בשוק האסיאתי ישנה הצלחה לא מבוטלת לקנייה סלולרית, על פי הערכות כחמישית מהיפנים כבר חתומים על שירותי תשלום טלפוניים.

בארה"ב עדיין נתקל הארנק האלקטרוני בקשיים, אך מאז השנה שעברה החלו מספר חברות גדולות במרוץ שיהפוך את הטכנולוגיה הזו למציאות גם בארה"ב. ויזה בחנה מערכת לתשלומים באמצעות הטלפון הסלולרי בשיתוף עם בנק אוף אמריקה ועם וולס פארגו. חברת כרטיסי האשראי הגדולה בעולם הודיעה כי המערכת תהפוך למסחרית כבר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת