שידור חי: ועידת האינטרנט של ה-G8

פריז מארחת היום את הדמויות הבולטת ביותר בתחום הטכנולוגי, האנשים המובילים באינטרנט. ניקולא סרקוזי הנשיא המארח פתח את הוועידה המיוחדת, אחריו יעלו מארק צוקרברג, ג'ימי וולס, מארק שימדט ועוד. על הפרק: הכלים החדשים שעומדים בידי המנהיגים ברשת, כמו אלה שסייעו למהפכות בעולם הערבי

היום נפתחת בפריז ועידת הג'י 8, שתתרכז בנושא האינטרנט. נשיא צרפת ניקולא סרקוזי המארח, פותח את הוועידה המיוחדת שמושכת אליה את הדמויות הבולטות ביותר בעולם האינטרנט - ג'ימי וולס, מייסד וויקיפדיה, מארק צוקרברג מנכ"ל ומייסד פייסבוק, אריק שמידט מגוגל ועוד נציגים רבים של חברות טכנולוגיות מכל רחבי העולם שיתחככו עם פוליטיקאים, מנהיגים ועיתונאים.

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אמר בפתח הוועידה: "אלו הזמנים שלכם, האנשים היצירתיים ביותר שחיים היום, אני גאה שהבאתי אתכם, את כולכם לפורום הזה בפריז. זהו עולם בו כולם יכולים לשוחח, להגיע לכולם , אתם הסרתם את הגבולות. גבולות העברת המידע, גבולות האינפורמציה. זהו פאר הגלובליזציה. אתם אנשי הטכנולוגיה שווים לגלילאו וסוקרטס".

"המאבקים היום לא מתנהלים בשדה הקרב, אנו יכולים לראות את זה במהפיכה בטוניסיה, במצרים האינטרט איפשר את חופש הביטוי, חופש המידע, חופש הדיבור וההתכנסות - גם במקומות שהממשל ניסה למנוע את החירויות האלה".

האינטרנט בצמיחה מואצת

הוועידה מתכנסת תחת הכותרת "האינטרנט בצמיחה מואצת". הרעיון שמקדמת הוועידה הוא שיתוף פעולה בין קובעי מדיניות לראשי התעשייה הטכנולוגית. הדיונים ינסו לבחון את ההזדמנויות שמבטיח האינטרנט, המדינאים יעלו את הציפיות שלהם, את הניצול שהם יכולים לעשות במדיה המתפתחת, "כולל קידום נושאים כמו זכויות האדם, נושאים רוחניים והשקעות כלכליות וטכנולוגיות".

הנושאים שיבלטו בדיון הם המהפכות בעולם הערבי שזורזו ויש מי שאומר התאפשרו בזכותה של הרשת, אתרים כמו ויקיליקס שמספקות לכל הגולשים, מכל העולם, הצצה לעולם הדיפלומטי, ובטיחות ההון שעובר בין קליק לקליק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת