הדור הבא של הטלוויזיות: 85 אינץ' אולטרה HD

איך ייראה הדור הבא של הטלוויזיות? תלת ממד, גלישה באינטרנט וצפייה בתכנים ברשת - אלה רק חלק מהחידושים. יצרניות הטלוויזיה המובילות משיקות את הדגמים החדשים בארץ. הצצה ראשונה לחידושים האחרונים

יש לא מעט מחסומים שמפריעים עדיין לתלת ממד להגיע אלינו הביתה, אבל אחד מהם, אולי מוסר היום. סמסונג משיקה בישראל את הטלוויזיות מסדרה 9 שלה, שמסוגלים להפוך תמונת דו-ממד רגילה לתלת מימד.

הטכנולוגיה החדישה מתאפשרת הודות לממיר ייחודי שמותקן בטלוויזיות ומבצע את פעולת ההמרה, והצפייה בשידור היא בעזרת משקפי תלת ממד. הטלוויזיה והמשקפיים מפצלים את התמונה לאותות שמגיעים לסירוגין לשתי העיניים, וכך נוצרת תמונת התלת ממד. הטלוויזיה, בגודל 27 אינץ', אינה זולה לגודלה - כמעט 3,800 שקלים.

סמסונג תשיק בימים הקרובים בישראל מוצר מהפכני אפילו יותר - מערכת הסמארט-טי.וי שלה. מדובר במערכות דומות לאלה של אפל טי.וי וגוגל טי.וי, ומאפשרות לטלוויזיה להתחבר לאינטרנט, למחשב ולטלפון הסלולרי, ולברור בקלות מבין תכנים רבים שמוצעים בערוצי הטלוויזיה ובאינטרנט.

בקרוב: טלוויזית אולטרה HD

גם הצגים החדשים שהשיקה סוני בישראל בימים האחרונים צועדים לכיוון הזה. הם כוללים דפדפן פנימי ואפשרות לחבר לצג מקלדת ועכבר ולגלוש באינטרנט ישירות. ניתן לחבר לטלוויזיה גם מצלמה ומיקרופון לביצוע שיחות סקייפ, ואפילו להקליט וידיאו ישירות לכונן בחיבור USB.

השילובים הללו בין טלוויזיות ומחשבים נראים משוכללים מתמיד, אבל כרגיל הטכנולוגיה הבאה כבר בפתח. אחרי ה-HD קבלו את האולטרה HD - דגם הקונספט של שארפ שמציג תמונה חדה מזו של ה-HD פי 16. תמונה ברזולוציה של 33 מגה-פיקסל בגודל של 85 אינץ', אך אל תצפו שזה יגיע אליכם הביתה לפני 2020.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת