מחקר: הסלולרי פוגע בפוריות גברים

מחקר חדש מדאיג את הגברים בעלי הטלפון הנייד אשר חוששים לפוריות שלהם. על פי תוצאות המחקר הקנדי, נמצא קשר מתאמי בין הדיבור בטלפון הסלולרי לספירת הזרע הנמוכה של גברים שבאו לקבל טיפול במרפאה לטיפולי פוריות. מומחים ישראלים מנסים להרגיע ומדגישים: עוד מוקדם מדי להיכנס ללחץ

זהירות: זה עלול לפגוע בפוריות. אילוסטרצי (חדשות 2)

רמת הקרינה מהטלפון הסלולרי עלולה לפגוע בפוריות של הגברים - כך מעלה מחקר קנדי חדש שפורסם הבוקר בעיתון "ישראל היום".

תוצאות המחקר גילו כי הקרינה מעלה את רמת הטסטוסטרון אצל גברים, אך בד בבד פוגעת בייצור זרעים. החוקרים עקבו אחרי 2,110 גברים שהגיעו לטיפולים במרפאה לפוריות בין השנים 1993-2007 ומצאו הבדלים משמעותיים בין ספירת הזרע של גברים שהשתמשו במכשירים סלולריים לבין אלה שנמנעו משימוש בהם.

"כהן הזרע ההתחלתית ירדה", הסביר ד"ר רני שמלול מהמחלקה לפרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה באוניברסיטת קווינס שבאונטריו והחוקר הראשי של המחקר. "אפילו כושר התמרון של הזרעים פחתה עם הזמן", הוסיף ד"ר שמלול. "זה עלול להשפיע בטווח הרחוק על היכולת שלנו להביא ילדים לעולם".

עם זאת, כמו בכל מחקר שעשוי להטריד, מדגישים המומחים כי לא מדובר בתוצאות חד משמעיות וכי נדרשות בדיקות נוספות כדי לבדוק את ההשפעה האמיתית של מכשירים סלולריים על בני אדם. עד אז, לפחות בשביל הסיכוי הקטן - כדאי לשמור על מרווח ביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת