כל ישראלי שני גולש בפייסבוק

נתונים סטטיסטיים חדשים על הרשת החברתית הפופולרית בעולם. 45% מכלל האוכלוסייה בישראל מחזיקים חשבון פייסבוק, יותר ממחציתם בטווח הגילאים 18-34. 683 מיליון גולשים משתמשים ברשת ברחבי העולם - 155 מיליון מהם בארה"ב. ורק בוותיקן גולשים רק 80 משתמשים בפייסבוק

פייסבוק. ישראל עושה "לייק" (חדשות 2)

כמעט לכל ישראלי שני יש חשבון בפייסבוק - כך עולה מנתונים חדשים שמפרסם אתר האינטרנט "SocialBakers", המספק נתונים סטטיסטיים על הרשת החברתית הגדולה באינטרנט. בנתונים הוצגה טבלה המדרגת את התפשטות פייסבוק במדינות השונות בעולם.

ישראל מדורגת במקום ה-36 בטבלה העולמית, עם 3,350,060 משתמשים, המהווים כ-45% מכלל האוכלוסייה. יותר מחצי ממשתמשי פייסבוק בישראל נמצאים בטווח הגילאים 18-34, והגברים הישראלי מהווים 54% מכלל המשתמשים ברשת במדינה.

ההפתעה: אינדונזיה במקום השני

מהממצאים עולה כי כמות הגולשים בפייסבוק ממשיכה לעלות, ומגיעה כבר ל-683 מיליון משתמשים. באופן לא מפתיע, ארצות הברית מובילה את הטבלה עם 155.1 מיליון משתמשים (50% מכלל האוכלוסייה) - והנתון המפתיע מכל הוא שדווקא אינדונזיה המוסלמית מדורגת במקום השני עם למעלה מ-36 מיליון משתמשים (כ-15% מהאוכלוסייה). עוד ב"חמישייה הפותחת" - בריטניה, טורקיה והודו בהתאמה.

הטבלה מציגה גם את המדינות הכי פחות "חברתיות" - כמו הוותיקן, בה יש רק 80 משתמשים רשומים. בסין נרשמו שיעורי חדירת הרשת הנמוכים ביותר, עם 0.03% בלבד מכלל האוכלוסייה, המונה למעלה מ-1.4 מיליארד בני אדם. הסיבה לכך היא הצנזורה הכבדה במדינה והעובדה כי פייסבוק חסומה למעשה למשתמשים בסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת