לראשונה: הסינים הורגים אמריקנים - במחשב

המשחק "משימה מפוארת", מתוצרת הרפובליקה העממית של סין, הצליח להפתיע את האמריקנים. בניגוד לנהוג במדינות המערב, המשימה היא לחסל בו לא כמה שיותר בעלי חזות מזרח תיכונית או מלוכסני עיניים - אלא חיילים מצבא ארצות הברית

במבט חטוף זה אולי נראה כמו בסך הכל משחק מחשב רגיל, אבל כשמתעמקים בדמויות ובתפקידים שלהן - מבינים שהמסר ב"משימה מפוארת" שונה בתכלית מזה שרובנו לפחות רגילים אליו.

מטרת משחק המחשב, תוצרת סין, הוא להרוג כמה שיותר חיילים - לא כאלו שנשלחו מטעם ישות בדיונית כזו או אחרת, אלא לוחמים מצבא ארצות הברית. הפרשה עוררה הלם בקרב האמריקנים, במיוחד בשל העובדה כי המשחק אף נתמך על ידי הצבא הסיני.

אתר "Weird" חושף, בהתאם לשמו, עובדה משונה למדי: מדובר במשחק מחשב שמבוסס כולו על משחק מתוצרת ארצות הברית - העונה לשם "צבא אמריקני".

הנוער משחק, הצבא מתרגל

במשחקים רבים שפותחו במדינות המערב מוצגים לרוב האויבים שבהם יש להילחם כבעלי חזות מזרח תיכונית או כבעלי תווי פנים אסיאתיים. עד כה איש מעולם לא התלונן על כך, אבל כעת - כשקיומו של המשחק החדש נחשף - תוהים האמריקנים האם ייתכן שהנוער הסיני רואה בארצות הברית כאויב.

אבל לא רק הנוער הסיני מתרגל הרג אמריקנים דרך המחשב. בצבא סין הוחלט לשפר את מיומנות החיילים בזיהוי האויב, ובכיתות הלימוד של צבא הרפובליקה העממית מתרגלים חיסול של אמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת