הונאת כפתור הדיסלייק בפייסבוק עולה מדרגה

בימים האחרונים רצות ברשת החברתית פייסבוק הודעות שמבקשות לאפשר את היישום ההפוך מכפתור ה"לייק" הפופולרי של פייסבוק. מי שיעתיק את הכתובת המבוקשת יגלה שמדובר בספאם מתוחכם ווירוס טורדני

אין דיסלייק בפייסבוק (חדשות 2)

הונאת הספאם של כפתור ה"דיסלייק" (dislike) בפייסבוק מתרחבת. כבר מסוף השבוע האחרון רצות ברשת החברתית הגדולה בעולם הודעות שמבקשות מהמשתמשים לאפשר את היישום שמאפשר להם, כביכול כמובן, להביע את חוסר האהדה לדף או תגובה מסוימת בפייסבוק - ההיפך מכפתור ה"לייק" הפופולרי של פייסבוק.

ההודעות הללו הן ספאם, אין לפייסבוק כפתור "דיסלייק", ולחיצה על ההודעה מובילה לדף שמבקש להעתיק קוד תכנות JAVA, ולהדביק אותו לשורת הכתובות בדפדפן. משתמשים תמימים שלא מזהים שמדובר בספאם ויבצעו את ההנחיות האלו יחשפו את המחשב שלהם לווירוס טורדני במיוחד.

צוות מהבלוג הטכנולוגי Mashable ניסה לחפש בפייסבוק ולאתר את מקור הספאם, או למצוא כל אינדיקציה למשתמשים שנפלו בפח - ללא הצלחה, אך לפי תלונות רבות שהגיעו על ידי גולשים עולה כי התופעה מתרחבת והספאמרים מצליחים להתל במשתמשים התמימים.

יצוין, כי זו לא הפעם הראשונה שבה בוצעו ניסיונות להציף את המשתמשים בפייסבוק בספאם על ידי כפתור ה"דיסלייק", אך בלוגרים רבים שעוקבים אחר כל שינוי, תוספת או עדכון בפייסבוק, טוענים כי המתקפה הנוכחית היא מתוחכמת יותר מבעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת