נמל תל אביב ניצח את הכותל המערבי

שירות עדכון המיקום של פייסבוק פלייסס הושק בישראל לפני כחודשיים וצובר תאוצה. נמל תל אביב תופס את המקום הראשון ברשימה עם 2,617 עדכונים, הרבה יותר מהכותל המערבי עם קיבל 508 עדכוני מיקום

נמל תל אביב. מקום ראשון בפלייסס (חדשות 2)

חודשיים עברו מאז השיקה פייסבוק את שירות עדכון המיקום שלה "פלייסס" (PLACES) בישראל והוא כבר צובר תאוצה. מספרים רשמיים עדיין אין, אך רבים מהמשתמשים הישראליים של הרשת החברתית הגדולה בעולם מתחברים ליישום הצ'ק אין בקלות, זאת יחסית לשירותים מתחרים כמו פורסקוור שדורשים פתיחת חשבון חדש.

כשפלייסס נמצא במרחק נגיעה מהפרופיל בפייסבוק, הפוטנציאל להצלחה של פייסבוק בתחום עדכוני הצ'ק אין גדול. יתרה מזאת, על-פי נתונים שפרסמה חברת המחקר קומסקור, פייסבוק פלייסס הוא גם השירות המוביל בתחומו. עוד עלה מהנתונים כי אחד מכל חמישה אמריקנים בעלי סמארטפונים מבצע עדכון מיקום.

שירות צ'ק אין מאפשרים למשתמשים בהם לעדכן דרך מכשיר הסלולרי שלהם את מיקומם הגיאוגרפי על-ידי אפליקציה ייעודית ולשתף את העדכון גם ברשתות חברתיות. כך, הם יכולים גם לעדכן את חבריהם היכן הם נמצאים ואולי להיפגש אם הם קרובים.

אוניברסיטת ת"א מובילה באקדמיה

אז מהו היעד הפופולרי ביותר לעדכונים בפייסבוק פלייסס בישראל? על-פי נתונים שפרסם אתר socialbakers, שעוקב אחר סטטיסטיקה ברשת פייסבוק, המקום המוביל ברשימה הוא נמל תל אביב עם 2,617 עדכוני מיקום. אחריו נמצאת העיר אילת עם 1,472 עדכונים ומעט אחריה נמצאת העיר תל אביב עם 1,449 עדכונים.

את הרשימה הראשונה סוגרים סינמה סיטי גלילות עם 1,349 עדכונים ואוניברסיטת תל אביב עם 1,348 עדכונים. אוניברסיטת תל אביב היא לא המוסד האקדמי היחיד ברשימת 30 המקומות הפופולריים וניתן למצוא במיקומים גבוהים ברשימה גם את אוניברסיטת בן גוריון (701 עדכונים), מכללת נתניה (576), המרכז הבינתחומי הרצליה (360) ואוניברסיטת חיפה (300).

נמל התעופה בלוס אנג'לס - הראשון בעולם

תחום פופולרי נוסף, שנחשב גם לאחד המקדמים העיקריים של שירותי הצ'ק אין, הוא פנאי שכולל מסעדות, פאבים ומקומות בילויים אחרים. בין השמות הבולטים ביותר ניתן למצוא את בית הקפה 9 beach בהרצליה (925), דיזינגוף קלאב בתל אביב (686) ומסעדת ויקי כריסטינה בתל אביב (406). הכותל המערבי, אגב, קיבל 508 עדכוני מיקום.

ומה קורה בכלל העולם? את עשרת המקומות הראשונים תופסים בעיקר נמלי תעופה, כשארבעת הראשונים הם: לוס אנג'לס (288,674 עדכונים), שיקגו (202,577), סן פרנסיסקו (200,068) ודאלאס (192,013). במקום החמישי מופיעה עיר ההימורים והבילויים לאס וגאס עם 136,753 עדכונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת