איך עובדת המצלמה ששידרה את חיסול בן לאדן?

טכנולוגיית שידור מתקדמת ורשת לווינית מאובטחת אפשרו את העברת התמונות בשידור חי ממבצע החיסול המוצלח בפקיסטן. בכירי ממשל ארה"ב צפו במסכי ענק בתמונות ששידרה מצלמה זעירה שהוצמדה לקסדת מפקד הכוח

תכנית ריאליטי או מבצע צבאי? הנשיא אובמה, הילארי קלינטון ובכירי הצבא האמריקני צפו אתמול בשידור חי דרך מסכי ענק בבית הלבן במבצע הצבאי המוצלח בפקיסטן בו חוסל אוסמה בן לאדן. הדבר התאפשר בעזרת טכנולוגיית שידור מתקדמת, בה צויד הכוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצלמה גלילית, שהותקנה על קסדתו של מפקד המבצע, שידרה ללא הפסקה ונתנה לאובמה את כל הנתונים החזותיים היישר מזירת ההתרחשות. המצלמה, בגודל של שפתון, מותקנת על הקסדה ומשדרת את התמונה דרך לוויינים. השידור עבר ברשת אינטרא-נט, רשת סגורה ומאובטחת, היישר לבית הלבן.

השימוש במצלמות צילינדר שמותקנות על קסדות, נעשה בעיקר בצילומי ספורט אתגרי ובמבצעיים צבאיים. לרוב, נעזרים באמצעי הצילום הזה למטרות תיעוד, אך ליל המבצע היה אחת מהפעמים הראשונות בו עשה הצבא האמריקני ניצל את המצלמות להעברת שידור בזמן אמת.

קיימים מספר סוגים שונים של המצלמה המתקדמת: דגם אחד מאפשר צילום יום בלבד ודגם אחר לצילומי לילה. המצלמות מחוברות למקלט וידאו זעיר המונח בתוך אפוד הלוחם. מתברר כי ארה"ב אינה המדינה היחידה שמשתמשת באמצעי זה. גם צה"ל נוהג להשתמש במצלמות דומות בעזרת יחידות חיל הרגלים, על מנת לתעד מבצעיים צבאיים.