לחצתם "לייק" לחיסול בן לאדן? נפלתם קורבן לתרמית

ההתעניינות הציבורית עשתה את שלה, ויש מי שהחליט לרכוב על הסערה סביב חיסולו של מנהיג אל-קעידה כדי לשלשל לכיסו כסף - על חשבונכם. אם נדרשם להיחשף לתוכן פרסומי בפייסבוק והתאכזבתם לא למצוא את תיעוד הירי המיוחל - נפלתם בפח

רוצים לראות את בן לאדן מת? כדאי שתמתינו (חדשות 2)

הסערה סביב חיסולו של אוסאמה בן לאדן אתמול לפנות בוקר נמשכת, ויש מי שכבר זיהה את ההתעניינות הציבורית הנרחבת במבצע הצבאי שבו הוא נהרג ככלי פוטנציאלי לגרוף רווחים לעצמו.

מאז החיסול נפתחה בפייסבוק קבוצה העונה לשם "רגעי החיסול של בן לאדן – קשה לצפייה" – המזמינה לכאורה את גולשי הרשת החברתית, שאינם בעלי לב חלש, לקבל הצצה נדירה לתיעוד רגעיו האחרונים של רב-המחבלים.

בקבוצה חברים כבר עשרות אלפי גולשים, שמיד הרשמתם התבקשו ללחוץ על קישור שהוביל אותם להודעה הבאה: "עקב פניות רבות ועומס על השרת, אתם נאלצים לעשות את הפעולות הבאות" – כל אלה, כדי לזכות לצפות במו עיניהם בחיסולו של בן לאדן.

ב"רשימת המטלות" שיש לבצע בדרך לסרטון החיסול המיוחל נדרשים הגולשים ללחוץ על לא פחות מאשר שמונה מקשי "לייק" שונים, וכן לשתף את הקבוצה על קיר המשתמש הפרטי שלהם.  מי שהיה נחוש דיו כדי לא להישבר באמצע מההליך המסורבל והמייגע, סיים אותו – למרבה האכזבה – עם לא מעט תוכן פרסומי, ומבלי לצפות במנהיג אל-קעידה נורה למוות.

מדובר בתרגיל פרסומי שאינו אלא תרמית, ולכן – גם אם אתם חושקים עד מאוד להתבונן בבן לאדן נאבק על חייו ומפסיד בקרב, כדי שתמתינו עד שהתמונות יתפרסמו במקור אמין יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת