מנהלי סוני קדו קידה וביקשו סליחה

אחרי שבשבוע שעבר אישרה חברת "סוני" כי איבדה מידע אישי רגיש של -77 מיליון משתמשי פלייסטיישן ו-PSP, בכיריה מבקשים היום סליחה מכולם בדרך היפנית המסורתית: קידה במשך שלוש שניות

קדים ומתנצלים: בכירי חברת סוני ביפן קדו היום קידה כאקט של בקשת סליחה מלקוחותיהם, בעקבות פרצת האבטחה החמורה שהתגלתה שבוע שעבר בשירותי הרשת של פלייסטיישן שהובילה לאובדן מידע אישי של כ-77 מיליוני משתמשים.

בהופעה הפומבית הראשונה שלהם מאז התגלה המחדל, שלושת המנהלים הבכירים של חברת סוני התייצבו היום לפני המצלמות במטה החברה בטוקיו וקדו במשך שלוש שניות בסגנון היפני המסורתי לבקשת סליחה.

שירותי הבידור והמשחקים המקוונים של סוני הושבתו מאז ה-20 באפריל לאחר מה שסוני כינתה "חדירה מבחוץ". עשרות מיליוני המשתמשים ברחבי העולם הרשומים לשירותי הרשת של פלייסטיישן 3 ו-PSP נפגעו בעקבות פריצה של גורם שאינו מורשה למערכות המידע. החשש הוא שהמידע שנגנב כולל שמות משתמש, סיסמאות, תאריכי ימי הולדת כתובות מייל ואף פרטי כרטיסי אשראי מלאים.

מהחברה נמסר כי היא תחדש את שירותיה המקוונים השבוע ותציע ללקוחותיה תוכן בחינם כפיצוי וכניסיון להחזיר את אלה שנטשו אותה. סוני הבטיחה לשפר את אמצעי ההגנה וההצפנה על נתונים חסויים ורגישים של משתמשים. "אנו מתנצלים על שגרמנו אי נוחות וצרות לקהל לקוחותינו", אמר מנכ"ל סוני קאזאו היראי והציג את המעשה כפגיעה בכל תעשיית המידע המקוון: "למעשה הפלילי נגד הרשת שלנו היתה השפעה משמעותית לא רק על הצרכנים שלנו, אלא על כל התעשייה שלנו. התקפות לא חוקיות אלה מדגישות את הבעיה עם אבטחה ברשת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק