זהירות: דליפת ענק בסוני פלייסטיישן

חברת "סוני" מאשרת: "חדירה מבחוץ" לרשת של פלייסטיישן ו-PSP גרמה לדליפת מידע ענקית - ייתכן שהגדולה בהיסטוריה. 70 מיליון משתמשי פלייסטיישן ברחבי העולם עלולים להיפגע בעקבות פריצה של גורם שאינו מורשה למערכות המידע. החשש: המידע שנגנב כולל שמות משתמש, סיסמאות, כתובות מייל ואף פרטי כרטיסי אשראי

חובבי פלייסטיישן, ראו הוזהרתם: חברת סוני מדווחת על תקלה חמורה ביותר באבטחת המידע שלה, במה שנראה כמו הדליפה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מידע פרטי ברשת.

כל שירותי הבידור והמשחקים המקוונים של סוני הושבתו מאז ה-20 באפריל לאחר מה שסוני מכנה "חדירה מבחוץ". כ-70 מיליון משתמשים ברחבי העולם הרשומים לשירותי הרשת של פלייסטיישן 3 ו-PSP עלולים להיפגע בעקבות פריצה של גורם שאינו מורשה למערכות המידע. החשש הוא שהמידע שנגנב כולל שמות משתמש, סיסמאות, כתובות מייל ואף פרטי כרטיסי אשראי.

בהודעה שפרסמה החברה אתמול ביקשה סוני מלקוחותיה לגלות משנה זהירות, ולשים לב לניסיונות הונאה שעלולים להתרחש בעקבות כך. "בין ה-17 ל-19 באפריל 2011 מידע מסויים של משתמשים נפגע בעקבות חדירה לא חוקית ולא מורשית לרשת שלנו", מסרה סוני.

בחברה לא בטוחים עדיין אם גם אכן מספרי כרטיסי אשראי נגנבו, אולם באזהרה שהוציאה החברה נמסר כי ייתכן שגם המספרים וגם תאריכי תום התוקף של כרטיסי האשראי נגנבו. "אנו ממליצים למשתמשים שהכניסו את המידע מכרטיסי האשראי שלהם לרשת לבדוק את החשבונות שלהם", כך נמסר.