"מתקפת הסתה" נגד ישראל בפייסבוק

גולשים וגופים מהארץ סובלים בשבועות האחרונים מהצפות חוזרות ונשנות של העמודים שלהם ברשת החברתית בכתובות נאצה נגד המדינה ובסיסמאות בעלות אופי אנטישמי. בין ה"יעדים" - גם דפי חדשות 2 והמשטרה

כך זה נראה על הדף של ליידי גאגא (חדשות 2)

אחרי הניסיונות לארגן אינתיפאדה שלישית בפייסבוק, נראה כי הרשת החברתית הפכה לזירת מאבק מרכזית נוספת של הפלסטינים נגד ישראל. בשבועות האחרונים התגברו התלונות מצד גופים ואזרחים ישראלים על "מתקפת הסתה" ערבית נגד המדינה בפייסבוק, בעיקר באמצעות הצפת "קירות" המשתמשים בכתובות נאצה נגד המדינה והנהגתה וכן ברישום סיסמאות אנטישמיות.

מפניות הגולשים לחדשות 2 עולה, כי גל נוסף של מתקפה כזו התרחש ביממה האחרונה. בין ה"יעדים" ברשת החברתית שהפכו יעד לתקיפות: דף הפייסבוק הרשמי של המשטרה ואף זה של חדשות 2 באינטרנט, שהוצף בכתובות נאצה אנטישמיות ובאחרות בגנות ישראל כמה פעמים במהלך השבועות האחרונים.

"השלום הוא הדרך היחידה לעצור את מרחץ הדמים. אם לא תדחפו את הממשלה שלכם לקדם אותו, זה יהיה הסוף שלכם", איים הערב בעמוד הפייסבוק של חדשות 2 הגולש מוחמד אוסמה מוחמד, המתגורר בקהיר בירת מצרים.

גולש אחר מאחת ממדינות ערב, מען נאסר, ביקש להפנות את תשומת לבם של הגולשים לאתר אינטרנט בעל אופי אנטישמי והסביר: "אני מבקש שתבקרו במאגר המידע הזה, שמכיל עובדות על פשעי הציונות בכל רחבי העולם. אתם תופתעו".

גולשים רבים נוספים סיפרו כי איומים והודעות גנאי שונות נשלחו להם במערכת המסרים של פייסבוק על ידי משתמשים ממדינות ערב, שחלקן כללו איומים שתורגמו לעברית עילגת, שככל הנראה תורגמו בשירותי התרגום שקיימים ברשת.

בין היתר, תיארה אחת הגולשות כי נשלחה אליה הודעה שבה נכתב כי "צריך לשמור על פלסטין בשביל ישראל, ועל האנשים הפלסטינים כי ישראל רוצחת אותם. אמרתי לו שטוב מאוד".

מי שרק לאחרונה נפלה קורבן למתקפה אינטרנטית באותו ההקשר היא כוכבת הפופ ליידי גאגא, שעמוד הפייסבוק שלה הוצף החודש על ידי עשרות אלפי גולשים בכתובות נאצה נגד ישראל.

בדף רשומים יותר מ-32.5 מיליון אוהדים והוא נחשב לאחד הפעילים ביותר בפייסבוק. בין היתר, הועלו לשם תמונות שביזו את דגל המדינה – וזכו לתגובה באותה המטבע מצד גולשים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת