מהיום: חנות היישומים של בלאקברי פתוחה גם לישראלים

עד הבוקר, למעלה מ-100 אלף בעלי מכשיר בלאקברי מישראל לא יכלו להוריד ולהתקין אלפי אפליקציות על מכשיריהם, ולמעשה נאלצו להשלים עם שימושיות מוגבלת במכשיר כולו. החל מהבוקר נפתחה בפניהם חנות היישומים "Blackberry App World", שמאפשרת להוריד אפליקציות רבות - בעיקר עסקיות. ברוכים הבאים לעולם המודרני

בלאקברי. 100 אלף משתמשים בישראל (AP)

כ-100 אלף מחזיקי "בלאקברי" בישראל יכולים לנשום הבוקר לרווחה: לראשונה, נפתחה הבוקר חנות היישומים של מכשירי הבלאקברי, "Blackberry App World", לכניסת משתמשים מישראל.

החנות, המקבילה ל-App Store של אפל ול-OVI Store של נוקיה, הייתה עד הבוקר חסומה למשתמשים מישראל. בעלי בלאקברי מישראל לא יכלו להוריד ולהתקין אלפי אפליקציות על מכשיריהם, ולמעשה נאלצו להשלים עם שימושיות מוגבלת במכשיר כולו. ניתן למצוא אפליקציות בודדות מחוץ לחנות, והיו שהצליחו לגשת לאפליקציות תוך הסתרת המיקום באמצעים טכניים, אולם רובן המוחלט של האפליקציות נותר מחוץ להישג ידם של הישראלים.

בדומה לחנויות האפליקציות הסלולריות האחרות, חלקן ניתנות בחינם - ואחרות בתשלום של 99 סנט עד עשרות דולרים. מכשיר הבלאקברי נחשב לסלולרי למטרות עסקיות, ובהתאם, ה-App World כוללת אפליקציות עסקיות רבות, אפליקציות לנוסעים לחו"ל, אבל גם אפליקציות חדשות, מדיה ומשחקים. כדי לגשת לחנות יש לכוון את הדפדפן לגשת לכתובת blackberry.com ולהוריד את אפליקציית ה-App World, שכמור, אמורה להיות זמינה לכל משתמש בלאקברי החל מהבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק