הסיבוב הבא: סמסונג תובעת את אפל

לפני מספר ימים הודיעה "אפל" כי המתחרה "סמסונג" העתיקה פטנטים מהאייפון - למכשיר ה"גלקסי" שלה. עכשיו סמסונג משיבה מלחמה ותובעת את אפל בחזרה, על גניבת 10 פטנטים של סמארטפונים ומחשבים

תביעות הדדיות - מי גנב ממי? (חדשות 2)

משיבים מלחמה: חברת "סמסונג" הדרום-קוריאנית הודיעה היום כי היא תובעת את חברת "אפל" בשל הפרת זכויות פטנטים, ימים ספורים לאחר שאפל עצמה תבעה את סמסונג - בגין אותו סעיף בדיוק.

סמסונג מאשימה את אפל בגניבת 10 פטנטים של סמארטפונים ומחשבים. החברה הגישה תביעות בסיאול, טוקיו וגרמניה.

רק לפני 4 ימים כאמור, הגישה אפל תביעה נגד יריבתה בשוק הטלפונים החכמים סמסונג, באשמת חיקוי של מוצרי הדגל שלה - האייפון והאייפד.

לטענת אפל, הטלפונים הניידים והטאבלט מסוג "סמסונג גלקסי", הם "העתק דהוי" של מוצרי אפל, כך נכתב בכתב התביעה. חברת הטכנולוגיה של סטיב ג'ובס טוענת שסמסונג פשוט העתיקה את עיצוב הטלפון, המסך והאייקונים שמופיעים עליו, ממכשיריהם.  בתגובה מסבירה סמסונג שהיא ערכה מחקר ופיתוח משלה לפני שהוציאה את המוצרים לשוק, וכי נציגי החברה יגיבו להאשמות הקשות רק בין כותלי בית המשפט.

דובר חברת אפל קריסטין הוג'וט אמר בעקבות הגשת התביעה: "סוג כזה של העתקה הוא פשוט פסול". אולם מומחים מעולם העסקים הטכנולוגי מסבירים כי מאבק זה הוא חלק מהתחרות הצמודה בשוק המכשירים החכמים וכי סמסונג לא תוותר לאפל במרוץ להגדלת נתח השוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק