אפל נגד סמסונג: שכפלו את האייפון

ענקית הטכנולוגיה אפל הגישה תביעה נגד חברת סמסונג לאחר שלטענתה מוצרי ה"גלקסי" הועתקו ממכשיריה. על פי התביעה, סמסונג העתיקה את העיצוב, המסך והאייקונים של האייפון והאייפד. סמסונג לא הסכימה להגיב עד כה להאשמות

סמסונג גנבו מאפל? ארכיון (חדשות 2)

מאבק ענקיות הטכנולוגיה עולה מדרגה: חברת אפל הגישה תביעה נגד יריבתה בשוק הטלפונים החכמים סמסונג, באשמת חיקוי של מוצרי הדגל שלה - האייפון והאייפד.

לטענת אפל, הטלפונים הניידים והטאבלט מסוג "סמסונג גלקסי", הם "העתק דהוי" של מוצרי אפל, כך נכתב בכתב התביעה. חברת הטכנולוגיה של סטיב ג'ובס טוענת שסמסונג פשוט העתיקה את עיצוב הטלפון, המסך והאייקונים שמופיעים עליו, ממכשיריהם.  בתגובה מסבירה סמסונג שהיא ערכה מחקר ופיתוח משלה לפני שהוציאה את המוצרים לשוק, וכי נציגי החברה יגיבו להאשמות הקשות רק בין כותלי בית המשפט.

דובר חברת אפל קריסטין הוג'וט אמר בעקבות הגשת התביעה: "סוג כזה של העתקה הוא פשוט פסול". אולם מומחים מעולם העסקים הטכנולוגי מסבירים כי מאבק זה הוא חלק מהתחרות הצמודה בשוק המכשירים החכמים וכי סמסונג לא תוותר לאפל במרוץ להגדלת נתח השוק.

שוק הטלפונים החכמים גדל בקצב מדהים בארץ ובעולם, והחברות המרכזיות בשוק עסוקות בתביעות שונות בנוגע לפיתוחים הטכנולוגים. בתקופה האחרונה "אפל" מתמודדת עם תביעה מצד חברת "נוקיה" לפיה אחד מהפטנטים שלהם שייך בכלל לחברה הפינית. באוקטובר 2010, אפל עצמה תבעה את מוטורולה בהאשמה דומה.