ה-FBI חקר: האם חוצנים התעללו בפרות?

בשנות ה-70 חקרה הבולשת האמריקנית דיווחים עיקשים על כלי טיס שחטפו ראשי בקר, התעללו בהם והשליכו את פגריהם בחלקים מהשמיים. סנאטורים ושרים התייחסו ברצינות ובדאגה לסוגיה

מה רוצים החוצנים ? (חדשות 2)

תיקים חסויים וסנסציוניים של ה-FBI חושפים את הפאניקה שהצליחו לזרוע בבית הלבן ידיעות על כך שחוצנים חטפו פרות. סוכן מיוחד של הארגון מסר למפעיליו בשנות ה-70 כי יותר מ-8,000 ראשי בקר נחטפו בכלי טיס מסתורי ועברו שם התעללות. אחר כך הם הושלכו מהשמיים וצנחו על הקרקע בדרום-מערב ארצות הברית בלא רוח חיים.

חוואים מפוחדים במדינות ניו מקסיקו, נברסקה וקולורדו המתינו במתח לבוא כלי הטיס ההרסניים, מחשש שאלה יפגעו במקורות הפרנסה שלהם ואלה יעמדו מולם חסרי אונים, מבלי שמישהו יוכל לסייע להם להתמודד מולם - או לפחות יאמין לאותו הסיפור.

תזכירים בנושא תועדו בתזכירים שנשלחו באותה התקופה בין מטות ה-FBI השונים. בין היתר, מתואר בהם כי "חוטפי הבקר" אף נהגו לשמור לעצמם איברים שהוציאו מגוף הבהמות האומללות, ובהם: לשונות, חלק פנים ואיברי מין. בחלק מהמסמכים אף תואר את חלק מהפרות נותרו בלא טיפת דם אחת בגופן.

שר המשפטים כתב: "זו אחת התופעות המוזרות שראיתי"

אחד החוקרים תיאר במסמך: "החיות האלה נאספו על ידי כלי תעופה שהטיס אותן למקום אחר, שם הן עברו התעללות. אחר כך הגיע כלי התעופה אחר לאזור וממנו הושלכו הפרות מהשמיים. מי שעושה את זה חייב להיות מאורגן מאוד, עשיר ובעל יכולות טכנולוגיות מפותחות מאוד".

שר המשפטים דאז, גריפין בל, כתב בינואר 1979 לאחד הסנאטורים הבולטים בפוליטיקה האמריקנית של אותם הימים - אריסון שמידט: "החומרים שאני מקבל מתארים משהו שהוא אחת התופעות המוזרות ביותר שבהם נתקלתי".

הסנאטור שמידט כיהן מטעם מדינת ניו מקסיקו, שבה נרשמו כמה תופעות מסתוריות בין השנים 1976-1978 בחווה בשם דולצ'ה.

שריף מקומי דיווח אז על "שור בן 11 חודשים שהוצנח מכלי טיס מוזר, מצפון להר מנואל גומז וסמוך לחווה. איברי המין של השור הוסרו בעזרת כלי חד ומדיוק מאוד. על הפגר התגלו סימנים ורודים שאין הסבר הגיוני להימצאותם או לגורם שהעלה את החיה לכלי הטיס".

לפי הדיווח, נראה השור בשעות שטרם החטיפה חי - עד שהגיח לפתח כלי טיס שטס בגובה נמוך מעל העדר. מאוחר יותר נמצאו רק שאריות הפגר שלו.

לא רק בארה"ב

בעקבות רצף הדיווחים המשונים, שיגר הממשל האמריקני סוכני FBI לחוות בכל רחבי ארצות הברית כדי לבחון את הזירות שבהם תקפו החוצנים חובבי הבשר. חוואים נוספים, במיוחד בדרום-מערב ארצות הברית, דיווחו גוללו באוזני כל מי שמוכן היה להאזין לדבריהם כיצד נגנב מהם הבקר לשמיים, עבר התעללות, ובחלק מהמקרים אף סומן במשולש מסתורי.

במסמך של ה-FBI מינואר 1979 נטען כי "מחלקת המשפטים מייעצת למחלקה למלחמה בפשע להיות ערה לתופעה של השלכת בקר ממטוסים אחרי התעללות".

ב-"סאן" הבריטי פורסמה רק במאי האחרון כתבה על תופעה דומה שנחקרה בשירותי הביטחון של הממלכה. הפעם נפלו כבשים קורבן לחטיפה והתעללות בידי חוצנים, אבל שם התעקשו הרשויות כי האחראיות לכן הן דווקא - חיות טרף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק