יותר צפו בנתניהו מאשר באובמה

אחרי ששבר שיא עם אלפי שאלות מ-90 מדינות, ממשיך ראש הממשלה שלנו לככב ברחבי העולם. המשדר המיוחד עם בנימין נתניהו נכנס לרשימת הסרטונים הנצפים ביותר השבוע ביוטיוב - עם יותר מרבע מיליון כניסות. גולשים מאירן, קזחסטן ואפילו מאנגולה התעניינו במסר שרוצה המנהיג הישראלי להעביר לעולם

בקונגו צפו, בקזחסטן התעניינו ואפילו בסוריה ובאירן הקליקו: יותר מרבע מיליון גולשים ברחבי העולם צפו עד כה במשדר המיוחד של חדשות 2 ו-YouTube, במסגרתו ענה ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר לשאלות מרחבי הגלובוס - כך עולה מנתונים של אתר שיתוף הקבצים הגדול בעולם.

יותר מ-268,000 בני אדם חיפשו בימים האחרונים את הריאיון באנגלית שערכה דנה ויס בשידור חי עם ראש הממשלה נתניהו כחלק מפרויקט "World View" של YouTube, בו לקחו חלק בתקופה האחרונה גם הנשיא האמריקני ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. עשרות אלפים נוספים צפו בחלקים מהשיחה שקיימה ויס עם נתניהו, ובו התייחס בין השאר לטלטלה בעולם הערבי, לבנייה בהתנחלויות ולסכנת הגרעיו האירני.

לשם השוואה: במשדר של הנשיא אובמה צפו מינואר עד היום כ-230,000 איש בלבד. כנראה שראש הממשלה הישראלי מעניין את הגולשים בעולם באופן מיוחד.

מלבד לעובדה שמדובר באחד מקטעי הווידאו הנצפים ביותר בשבוע האחרון באתר שיתוף הקבצים, עולה מהנתונים כי נתניהו משך התעניינות רבה מאוד מכל קצוות תבל - ללא יוצא מהכלל. בארה"ב לבד צפו במשדר דרך האינטרנט כ-80,000 גולשים, רבבות אירופאים התעניינו בדבריו של המנהיג הישראלי וגם באפריקה לא נשארו אדישים: בקונגו, בסנגל ואפילו בבנין רצו לדעת אילו כותרות יספק נתניהו.

ומה לגבי שכנינו? על פי נתוני YouTube, אלפים בעולם הערבי עקבו אחר המשדר הבינלאומי: מקהיר, דרך דמשק ועד טהרן. נתניהו יכול להתגאות גם בכך שהשאיר מאחור את אובמה וקמרון כשהפך לשיאן השאלות שהופנו אליו, ביחס לגודל האוכלוסייה. במסגרת המיזם המיוחד, הפנו אזרחים מ-90 מדינות הכל רחבי העולם כ-4,000 שאלות לראש ממשלת ישראל. בין הגולשים ששלחו שאלות - גם גולשים מתימן, לבנון, דרך בוטסואנה גאנה וניגריה - ועד לאלסקה וסרי לנקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגולשים מראיינים את נתניהו - פרויקט מיוחד:

הריאיון המלא עם ראש הממשלה

האם נתניהו יצא עם לבני לבירה?

איך אפשר לחיות מ-2,700 ש"ח בחודש?

סעדה לרה"מ: איך תחזיר את המוחות?