נאס"א מציגה: כך נראה ליקוי חמה מהחלל

בסוכנות החלל האמריקנית שמים בשנים האחרונות דגש על מחקר השמש, פיזיקאים על פני כדור הארץ בודקים את ההשפעות שיש לפעילות בכוכב הלוהט עלינו, כאן בכדור הארץ. אחד האמצעים לחקור את השמש הוא ה-SDO, לווין התצפית הנייד של נאס"א, שצילם בין היתר את ליקוי החמה החלקי - כפי שלא ראיתם מעולם

ליקוי החמה החלקי שצולם החודש (NASA)

לווין התצפית של נאס"א, העוקב אחרי המתרחש על השמש ממיקומו המשתנה ברחבי החלל, צילם לאחרונה תמונה מרהיבה של ליקוי חמה חלקי - מקרוב מאד.

תחנת המחקר הלא מאוישת של נאס"א כוונה על ידי אנשי סוכנות החלל למקום שבו, על פי האסטרונומים האמריקנים, ניתן לראות את התופעה. כדור הארץ ניצב בנקודה שמסתירה חלק מהשמש במשך 72 שעות והמראה שהתקבל היה מרהיב.

"שלא כמו המראה שדומה לצל שאנו רואים במהלך ליקוי ירח, בליקוי הזה קצוות צילה של השמש נראות מחודדות בגלל האטמוספירה של החמה, האטמוספירה שחוסמת את אורה של השמש", אומרים בנאס"א.

אלו לא התמונות היחידות שלווין התצפית הנייד של נאס"א קלט. פרוייקט שנקרא SDO מספק לנו בשנים האחרונות עשרות תמונות שמספקות למדענים, לפיזיקאים, למומחי ולחוקרי החלל אינפורמציה רבה על אחד מהגופים המרכזיים שמספק לנו, כאן על פני כדור הארץ, חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק