מחקר: שינה מסייעת להורדת משקל

מחקר חדש מגלה את טווח השעות הרצוי להרזיה. מסתבר שהתעמלות ודיאטה כבר לא מספיקות. "כשאנשים מנסים לאבד ממשקלם, הם צריכים לישון בין 6 ל-8 שעות", מסביר עורך המחקר. המחקר בדק 500 איש שסובלים מהשמנת יתר שהציבו לעצמם יעד: להוריד 20 קילו. אלו שישנו כמו שצריך - הצליחו

השמנת יתר: תחלמו על הרזיה (רויטרס)

הקיץ מגיע ואיתו גם עונת הדיאטות השונות והמשונות. מדענים טוענים שניתן להגיע למשקל וגזרה רצויים, אם תשמרו לא רק על תזונה נכונה, אלא גם על שינה עמוקה של 6-8 שעות בכל לילה.

על פי המחקר, על כל אדם לישון מינימום של 6 שעות ומקסימום של 8 שעות, בכדי להגיע למצב הנפשי הרצוי בו הגוף ערוך לדיאטה. יותר מדי שינה הופכת אותנו על פי המחקר ל"מנומנמים" ופחות מדי - לעצבניים. וכשאנחנו עצבניים, אנחנו אוכלים יותר.

המחקר שנערך בפורטלנד, ארה"ב, על ידי מכון "סיזר" לבריאות הגוף, בחן 500 אנשים עם בעיות משקל עודף, שהגדירו לעצמם מטרה להשיל 20 ק"ג ממשקלם. הם התבקשו להגיע ל-22 מפגשים ולהוריד את צריכת הקלוריות היומית שלהם ל-500. כמו כן, הם התבקשו להתעמל בכל שבוע לפחות שלוש שעות.

לא רק אוכל בריא והתעמלות - גם מתח נפשי

בסוף כל יום הם מילאו רישום ובו גם שעות השינה. אחרי סיום המחקר, כעבור שישה חודשים, נמצא כי 60% מהנשאלים הצליחו לעמוד ביעדים. לפי התוצאות, הרוב המוחלט של הנשאלים שעמדו במטרה דיווחו שישנו בין 6 ל-8 שעות בכל לילה. החוקרים מדגישים שגם רמת הלחץ, המתח הנפשי, קשורה מאוד גם לתזונה וגם לשינה.

ד"ר צ'רלס אלדר, עורך המחקר, מסביר כי "זה מוכיח שכשאנשים מנסים לאבד ממשקלם, הם צריכים לישון כמות מוגדרת של שעות ולהוריד את רמת המתח הנפשי". ד"ר אלדר מציע לסובלים מבעיות השמנת יתר, מלבד ביקורת על צריכת המזון והתעמלות, לנסות ולבצע תרגילי מדיטציה ותרגילי נשימה. המחקר כולו פורסם בירחון הבינלאומי להתמודדות עם בעיות ההשמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק