הערב: אתם מראיינים את נתניהו

אלפי גולשים כבר העלו שאלות לראש הממשלה, לקראת המשדר המיוחד כאן בחדשות 2 הערב ב-19:30. אחרי אובמה בארה"ב וקמרון בבריטניה, מגיע תורו של בנימין נתניהו להשיב לשאלות של גולשים מכ-90 מדינות ברחבי העולם, מסוריה, אירן ותימן ועד אלסקה וסרי לנקה

זה התחיל בבית הלבן, המשיך לדאונינג 10, והערב זה יקרה ברחוב בלפור בירושלים - ובשידור חי בערוץ 2 וכמובן גם כאן בחדשות 2 באינטרנט. במשדר ראשון מסוגו, הערב מ-19:30, יענה ראש הממשלה בנימין נתניהו לשאלות הגולשים, כחלק מפרויקט ה-"World View" של YouTube.

במסגרת המיזם המיוחד, הפנו אזרחים מ-90 מדינות הכל רחבי העולם כ-4,000 שאלות לראש ממשלת ישראל. בין הגולשים ששלחו שאלות - גם גולשים מאירן, תימן, סוריה ולבנון, דרך בוטסואנה גאנה וניגריה - ועד לאלסקה וסרי לנקה. ביחס לכמות האוכלוסייה, הפך נתניהו לשיאן השאלות שהופנו אליו, הרבה לפני ברק אובמה ודיוויד קמרון.

רוב השאלות שהופנו לנתניהו מחו"ל עסקו בסוגיה המדינית ובמצב במזרח התיכון, והן בעלות אופי נוקב ומרתק. דוגמה לכך היא שאלה שהעבירה חבורת צעירים אמריקניים, שפנו לראש ממשלת ישראל ואמרו: "האם אתה מוטרד מאפשרות של אינתיפאדה שלישית, ומה אתה חושב שניתן לעשות כדי למנוע אותה?".

גם לאזרחי ישראל היה הרבה מה לשאול את ראש הממשלה. אחת השאלות הגיעה מילדים בבאר שבע, על רקע המצב הביטחוני: "אנחנו מאוד מפחדים מהגראדים והקסאמים. יש לנו אחים והם מאוד פוחדים. רצינו לשאול למה צריך להתרוצץ כדי לרוץ למקלטים כשיש אזעקה?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק