מחר זה קורה: ראש הממשלה עונה בשידור חי לשאלות שלכם

מה שהחל בוושינגטון והמשיך ללונדון, יגיע מחר לירושלים. בנימין נתניהו יידרש לשאלות של גולשים מכ-90 מדינות מרחבי העולם, מסוריה אירן ותימן ועד אלסקה וסרי לנקה

זה התחיל בבית הלבן, המשיך לדאונינג 10 ומחר זה יקרה ברחוב בלפור בירושלים - ובשידור חי בערוץ 2. במשדר ראשון מסוגו מ-19:30 יענה ראש הממשלה בנימין נתניהו לשאלות הגולשים, כחלק מפרויקט ה-"World View" של YouTube.

במסגרת המיזם המיוחד, הפנו אזרחי כ-90 מדינות מכל רחבי העולם כ-4,000 שאלות לראש ממשלת ישראל, מאירן, תימן, סוריה ולבנון, דרך בוטסואנה גאנה וניגריה - ועד לאלסקה וסרי לנקה. ביחס לאוכלוסייה, הפך נתניהו לשיאן השאלות שהופנו אליו, לפני ברק אובמה ודיוויד קמרון.

רוב השאלות שהופנו לנתניהו מחו"ל עסקו בסוגיה המדינית ובמצב במזרח התיכון, והן בעלות אופי נוקב ומרתק. דוגמה לכך היא שאלה שהעבירה חבורת צעירים אמריקניים, שפנו לראש ממשלת ישראל ואמרו: "האם אתה מוטרד מאפשרות של אינתיפאדה שלישית, ומה אתה חושב שניתן לעשות כדי למנוע אותה?".

גם לאזרחי ישראל היה הרבה מה לשאול את ראש הממשלה. אחת השאלות הגיעה מילדים בבאר שבע, על רקע המצב הביטחוני: "אנחנו מאוד מפחדים מהגראדים והקסאמים. יש לנו אחים והם מאוד פוחדים. רצינו לשאול למה צריך להתרוצץ כדי לרוץ למקלטים כשיש אזעקה?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק