פייסבוק לא תמחק את דף האינתיפאדה: "אנו דוגלים בחופש הביטוי"

למרות הקריאות הרבות לסגור את הקבוצה, סבורים בהנהלת הרשת החברתית כי סיסמאות התמיכה ברצח והקריאות לשחרר את ירושלים ופלסטין בדם הם בסך הכל ביטוי לרב-תרבותיות: "זו אינה סיבה לסגור את הקבוצה". הנהלת האתר הודיע שתעקוב אחר המתרחש בדף

הקבוצה בפייסבוק. עוקבים, לא סוגרים (חדשות 2)

הקבוצה בפייסבוק הקוראת לפתוח באינתיפאדה שלישית נגד ישראל עוררה את חמתם של רבים בארץ ובעולם, שדרשו מהנהלת הרשת החברתית לסגור אותה. מבקרי הקבוצה טוענים שהיא מהווה במה לתכנים של הסתה קשה, דוגמת ציטוטים וסרטוני וידאו הקוראים לרצח יהודים וישראלים ול"שחרור" פלסטינים וירושלים בדם.

למרות זאת, החליטו בפייסבוק להימנע מלהסיר את הקבוצה מהאתר, והסתפקו במעקב אחר המתרחש שם. כך דווח באתר העיתון "ג'ואיש כרוניקל".

נכון להיום, מונה הקבוצה כבר יותר מ-300,000 חברים שהביעו תמיכה בפתיחת מאבק מזוין חדש נגד ישראל ב-15 במאי - "יום הנכבה" שבו מתאבלים הפלסטינים על תקומת המדינה.  בניגוד לפונים הרבים, ההסתה הפרועה בקבוצה לא הרשימה במיוחד את הנהלת פייסבוק.

"איננו נוהגים להתערב בתכנים באתר"

"סוגים שונים של אמירות והתבטאויות יכולים להוות מטרד עבור בני תרבויות, דתות ומדינות שונות או בעיניי מי שמחזיק באידיאולוגיה פוליטית מסוימת. זו כשלעצמה אינה סיבה לסגור את הקבוצה", נמסר מהנהלת פייסבוק. "אנו דוגלים במתן חופש ביטוי למשתמשי פייסבוק ואיננו נוהגים להתערב בתכנים באתר, בקבוצות השונות או בדפים המכוונים נגד מדינות, דתות, ישויות פוליטיות או אידיאולוגיות".

בפייסבוק הדגישו כי מדיניות הטיפול שלהם בתלונות דוגמת זו היא בכל מקרה לגופו, ולא באופן גורף - כגון, נקיטת סנקציות נגד קבוצות שלמות. ראש ממשלת ישראל ואת ראש הליגה נגד השמצה מכנים להסרה של הדף.

ממשלת ישראל אף פנתה באופן רשמי למייסד פייסבוק, מרק צוקרברג, בדרישה להסיר מהאתר את הקבוצה. שר ההסברה, יולי אדלשטיין, כתב לצוקרברג: "אין ספק שאתה מודע לפוטנציאל העצום של האתר ללכד את ההמונים למען קידום מטרות טובות, ועל כך כולנו אסירי תודה. עם זאת, לאותה יכולת מתלווה חשש מפני נזק רב שעלול להיגרם, כמו במקרה של ההסתה הפרועה בעמוד המדובר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק