תרופה ניסיונית תציל מסרטן העור?

תדהמה באוסטרליה: תרופה ניסיונית שניתנה לצעיר בן 25 שגסס מסרטן העור גרמה לכך שיתאושש וישוחרר מבית החולים בתוך 4 ימים. בעקבות הצלחת המקרה מגלים רשויות הבריאות במדינה אופטימיות בנוגע לסיכוי להתקדמות במאבק במחלה, אך מזהירים: עוד מוקדם לקבוע מה תהיינה ההשלכות לעתיד

תרופה ניסיונית שפעלה בהצלחה על צעיר בן 25 מאוסטרליה שגסס מסרטן העור עלולה להציל את חייהם של חולים רבים ברחבי העולם, כך דיווחה בסוף השבוע התקשורת במדינה. הסיפור יוצא הדופן פורסם הבוקר על ידי דניאל בטיני ממעריב.

הרופאים בבית החולים בישרו לדניאל רופר בן ה-25 שנותרו לו רק יומיים לחיות, לאחר שגופו היה "אכול" ממחלת סרטן העור. היו לו מלאנומה וגרורות שהתפשטו בכל גופו, אלא שאז קיבל את הטיפול התרופתי שהציל את חייו. ארבעה ימים אחרי תחילת הטיפול הוא השתחרר מבית החולים ושב לביתו.

האם ישרוד רופר לאורך זמן?

לפני כשלושה חודשים קיבל רופר את הבשורה כי הוא גוסס. התקווה היחידה שלו הייתה לעבור טיפול תרופתי מידי שתפקידו לנטרל את הגנים הסרטניים בגופו. הניסוי הרשמי בתרופה היה אמור להתחיל רק עוד כמה שבועות, אך לאור חומרת מצבו, החליטו הרופאים לאפשר לו לקבל אותו לפני המועד המתוכנן.

עכשיו, אחרי שחייו ככל הנראה ניצלו, משפחתו מתקשה להאמין שקיבלה אותו חזרה לחיים. "אני אחות כבר 30 שנה וידעתי שהוא לא יחזיק מעמד", סיפרה הלן אמו לעיתון "הראלד סאן" האוסטרלי. "כבר עמדתי להישבר", סיפר רופר עצמו, "אבל פתאום הנוזלים החלו להתנקז וכל הסימנים הראו שהגוף מתאושש בכיוון הנכון. המהירות הייתה פשוט מטורפת".

למרות הסיפור המדהים של רופר, יש עדיין מספר סייגים לגבי הסיכוי של אנשים נוספים לזכות בתרופה: רק 60 בני אדם נבחרו לצורך הניסוי בטיפול החדשני, הראשון מסוגו בעולם. המחקר בנוגע לטיפול עדיין נמצא בשלבים הראשונים שלו, כך שגם מוקדם לומר מה יהיו הסיכויים של רופר לשרוד בטווח הרחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק