הבלקברי הקדים את שעון הקיץ

למעלה מ-100 אלף ישראלים, המחזיקים טלפון סלולרי מסוג בלאקברי בכל הרשתות הסלולריות, נאלצו להשכים קום הבוקר שעה אחת מוקדם מדי. גם חלק ממשתמשי האייפון חוו תקלה דומה. הסיבה: באירופה עוברים היום לשעון קיץ, והמכשירים שיובאו מחו"ל לא עברו כיול לשעון ישראל

תקלה בבלקברי. עיבוד תמונה (עיבוד תמונה)

ישראלים רבים התעוררו הבוקר שעה שלמה מוקדם מדי – כתוצאה מתקלה ברשתות הסלולריות.

למעלה מ-100 אלף ישראלים, המחזיקים טלפון סלולרי מסוג בלאקברי בכל הרשתות הסלולריות, נאלצו להשכים קום הבוקר שעה אחת מוקדם מדי. הסיבה: תקלה שגרמה לשעונים במכשירים הסלולריים לעבור בטעות לשעון קיץ. גם בחלק ממכשירי האייפון אירעה תקלה זהה.

הסיבה לתקלה היא ככל הנראה המעבר העולמי לשעון קיץ, המתרחש בלילה שבין יום חמישי לשישי בחודש מרץ. למרות שבישראל עוברים לשעון קיץ רק בשבוע הבא, כנראה שברשתות הסלולריות שכחו לתקן את המעבר האוטומטי במכשירי הסמארטפון שיובאו לארץ.

במייל האדום ובעמוד הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט התקבלו עשרות דיווחים של גולשים זועמים שנאלצו לקום הבוקר מוקדם מהרגיל. "זה ממש מעצבן", אמר גיל מרמת גן, " סתם קמתי ב-5 וחצי בבוקר. עד שיש מכשיר מתקדם כמו בלקברי, קורות תקלות טפשיות כאלה".
ואילו סמדר, גולשת חדשות 2 בפייסבוק, כתבה כי " "בפלאפון הזיזו את השעון, ועד עכשיו זה לא סודר".

מחברות הסלולר פלאפון, סלקום ופרטנר נמסר כי "התקלה הייתה בחלק ממכשירי סמארטפון בלבד, בגלל שינוי שעון הקיץ הנהוג באירופה". המפעילים הסלולרים הודיעו כי ישלחו למנויים, באמצעות הודעת טקסט, קישור להתקן שיפתור את הבעיה. לחילופין ניתן לשנות באופן ידני את ההגדרות במכשיר ל"שעון ירושלים".

אז אם גם אתם התעוררתם בטעות – לפחות הרווחתם עוד שעת שינה, לפחות עד השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק