גוגל תוקפת את סין: "אחראית לתקלות בג'ימייל"

האם סין עומדת מאחורי תקלות הדואר האלקטרוני שהביכו את גוגל בחודש האחרון? ענקית האינטרנט טוענת כי הרשויות בסין מנסות לפגוע בפעילות תנועת מחאה ברשת בשם "מהפכת היסמין", דרך ביצוע תקיפות מכוונות בג'ימייל. "זה עוצב כך שייראה כמו תקלה", מסר דובר מטעם גוגל. המתקפה השפיעה על מיליוני משתמשים ברחבי העולם

ג'ימייל. "סין שיבשה - וגרמה לזה להיראות (חדשות 2)

ענקית האינטרנט גוגל מאשימה את ממשלת סין בהפרעות האחרונות במערכת הדואר האלקטרוני הפופולרית ג'ימייל. סין, לפי גוגל, מנסה כבר זמן רב לשבש את פעולתה של "מהפכת היסמין" - תנועת התנגדות לשלטון, שקמה באינטרנט בעקבות המהפכות במזרח התיכון.

בגוגל טוענים שצרכני האינטרנט והמפרסמים הסיניים וברחבי העולם מתלוננים על שירות הג'ימייל שלהם בחודש האחרון, כך פורסם בעיתון ה"גארדיאן" הבריטי. מיליוני משתמשים ברחבי העולם נתקלו בבעיות בחודש האחרון בשליחת הודעות, סימון הודעות כ"דואר שלא נקרא" ועוד. גם בישראל לא מעט משתמשי ג'ימייל חוו תקלות בשימוש בדואר.

רשויות סין, כך נראה, שיבשו גם את השירות המיוחד שהפעילה גוגל לאחר האסון ביפן, לצורך איתור נעדרים. "זהו חסם ממשלתי שעוצב כך שייראה כמו בעיה הג'ימייל", מסר דובר מטעם גוגל.

ההצהרה של גוגל מגיעה לאחר פוסט שפורסם בבלוג החברה ב-11 במרס, לפיו אנשי החברה הבחינו ב"התקפות מכוונות וכנראה פוליטיות על משתמשים. אנו מאמינים שפעילים עלולים להיות מטרה מוגדרת". עוד לפי אותו פוסט, המתקיפים ניצלו פגיעות בדפדפן "אקספלורר" של מייקרוסופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק