מה קרה למקש ה-Enter בפייסבוק?

פייסבוק שוב מקשה על הגולשים, הפעם היא מעלימה את אפשרות "הגב" שהייתה קיימת ומהיום כל לחיצה על מקש ה-Enter גורמת לפרסום התגובה לעיני כל. כדי לעבור שורה תצטרכו להתאמץ וללחות על צירוך המקשים Shift+Enter. החדשות הטובות: תוכלו לערוך תגובה שכבר פרסמתם מבלי למחוק אותה ולכתוב מחדש

שינויים בתפקיד מקש ה-Enter (חדשות 2)

שוב שינויים ברשת החברתית הפופולארית. פייסבוק העלתה היום ממשק חדש לכתיבת ולעריכת התגובות שאתם כותבים לחברים שלכם. החידושים מצטרפים לשינוי במערכת הצפייה בתמונות מלפני כמה שבועות, שכעת נפתחות בחלון חדש עם רקע שחור.

המעבר לשיטת תגובות חדשה העלימה את אפשרות "הגב" שהייתה קיימת וכל לחיצה על מקש ה-Enter גורמת לפרסום התגובה. מקש ה- Enter שימש עד כה למעבר לשורה חדשה והשינוי המפתיע גרם ללא מעט משתמשים לפרסם את תגובותיהם בטרם עת, כאשר למעשה התכוונו רק לעבור לשורה חדשה.

פייסבוק מאלצת את משתמשיה לעבור שורה באמצעות לחיצה על צירוף המקשים Shift+Enter ואף כותבת זאת מתחת לשדה התגובה, אבל ברשתות חברתיות מקובל שמקש ה-Enter מוריד שורה וכפתור ייעודי אחר מפרסם את התגובה לעיני כל. כך למשל ברשת החברתית טוויטר קיים כפתור "Tweet" שרק לחיצה עליו מפרסמת את הטקסט. פייסבוק בעצם דורשת ממשתמשיה לשנות את הרגלי הכתיבה המקובלים במחשב ובאינטרנט.

אפשר גם לערוך תגובה שכבר פורסמה

תכונה נוספת שהופיעה היום היא האפשרות לערוך מחדש תגובות שכבר פורסמו. עד כה, אם כתבתם תגובה והתחרטתם הייתם חייבים למחוק אותה ולפרסם מחדש. מהיום אפשר לערוך תגובה קיימת מבלי למחוק על ידי העברת סמן העכבר מעליה וללחיצה על סימן ה-X כמו בעבר, אך כעת התגובה תיפתח מחדש לעריכה ואם לא תערכו אותה, התגובה תמחק כלא הייתה.

חשוב לציין כי בשדה הסטטוס לחיצה על מקש ה-Enter כן מעבירה לשורה חדשה. לא ברור מה עומד מאחורי השינויים החדשים של פייסבוק, אך נדמה כי הם רק יובילו לבלבול נוסף ותסכול למשתמשים הרבים בתפעול המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק