מיוחד: אתם שואלים - ראש הממשלה עונה

תמיד רציתם לשאול שאלה את ראש הממשלה? עכשיו יש לכם הזדמנות. בנימין נתניהו לוקח חלק בפרויקט הבינלאומי של YouTube וחדשות 2, במסגרתו ישיב לפניות של גולשים מישראל והעולם - בשידור חי ב-30 למרס. מה צריך לעשות? כל הפרטים כאן

שלום אדוני ראש הממשלה: אחרי הנשיא האמריקני ברק אובמה, וראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון, מגיע תורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקחת חלק בפרויקט ה-"World View" של YouTube. במסגרת המיזם המיוחד, יוכלו גולשים מהארץ ומהעולם להפנות שאלות לראש הממשלה באמצעות אתר YouTube אינטראקטיבי שעלה הבוקר לאוויר.

YouTube בשיתוף חדשות 2, אשר הפיקו את העימות האינטרנטי בין המועמדים לרשות הממשלה במהלך מערכת הבחירות בשנת 2009, השיקו את הפרויקט שמאפשר לגולשים מכל רחבי העולם לתקשר ישירות עם נתניהו, בריאיון אשר יועבר בשידור חי בחדשות 2, באתרי חדשות 2 - ולראשונה בישראל ב-YouTube.

משך השידור, בהנחיית דנה ויס, יעמוד על 40 דקות ויכלול ריאיון בעברית (אשר ישודר במקביל ב YouTube ובערוץ 2) וריאיון באנגלית (אשר ישודר ב YouTube) שישודרו ב-30 למרס.

הגולשים מוזמנים החל מהיום להפנות את השאלות החשובות למר נתניהו: החל מנושאים בינלאומיים, כמו המהפכות בעולם הערבי, השלכות ההתחמשות הגרעינית של אירן, שיחות השלום עם הפלסטינים וכן נושאים הקשורים לחברה הישראלית ולגורלה. את השאלות ניתן יהיה להעלות לאתר בווידיאו, בטקסט או בטוויטר (AskNetanyahu#).

בריאיון שהתקיים עם הנשיא אובמה, העלו הגולשים יותר מ- 140,000 שאלות. יותר ממיליון הצבעות נרשמו באתר לבחירת השאלות אשר שולבו בשידור החי. בריאיון עם ראש הממשלה קמרון, הועלו כ- 10,000 שאלות ונרשמו יותר מ-36,000 הצבעות.

נתניהו: רוצה לשמוע אתכם

"כיום יש לנו טכנולוגיה חדשה, המאפשרת לנו לדבר אחד עם השני בצורה ישירה", מסביר ראש הממשלה נתניהו. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת לשמוע את שאלותיכם ולענות לכם ומי יודע, אולי נהפוך את זה להרגל".

ריקי דרורי, סמנכ"ל השיווק ב-Google ישראל ומנהלת שיווק איזורית למדינות דרא"פ ויוון, אמרה: "אנו שמחים לראות כיצד הופך YouTube לכיכר העיר הוירטואלית ומאפשר קיום דיאלוג ישיר ודו כיווני עם מנהיגי העולם. אנו גאים על כך שראש ממשלת ישראל אימץ את הפלטפורמה על מנת לקיים דיאלוג עם אזרחי ישראל והעולם ולענות על שאלותיהם".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק