40,000 חברים בפייסבוק: אינתיפאדה נגד ישראל

כך החל גל המהפכות בעולם הערבי - וכך גם תתחיל האינתיפאדה השלישית נגד ישראל? קבוצת פייסבוק בשם "האינתיפאדה הפלסטינית השלישית" קוראת: "אנחנו מגיעים, פלסטין. פלסטין תשוחרר - ואנחנו נשחרר אותה". בינתיים הצטרפו אליה יותר מ-40 אלף גולשים

דף הפייסבוק (facebook)

האם גל המחאה בעולם הערבי "יופנה" גם למאבק בישראל? קבוצת פייסבוק חדשה הצוברת תאוצה בימים אלו ברשת, קוראת לפריצתה של אינתיפאדה שלישית נגד ישראל - כך פורסם הערב לראשונה בתכנית "מבט" בערוץ הראשון. הקבוצה, המכונה "האינתיפאדה הפלסטינית השלישית", מונה כיום יותר מ-40 אלף חברים.

"פלסטין תשוחרר - ואנחנו נשחרר אותה", נכתב בכרוז הרשמי של הקבוצה. "אחרי האינתיפאדה בטוניסיה, במצרים ובלוב - הגיעה תורה של האינתיפאדה הפלסטינית. את המועד לפריצתה נקבע בדף הזה בקרוב".

"אנו עומדים בקשר עם מנהלי דפי הפייסבוק הערביים בהם יש חברים רבים, והם אמרו לנו שיסייעו בהפצת הדף הזה", מדגישים מנהלי הדף. "הסוגיה הפלסטינית היא הסוגיה שלנו. הפיצו את הדף הזה באתרי האינטרנט השונים, הבלוגים והפורומים. פנו לחבריכם להצטרף לדף. בעזרת אללה נגיע ל-100 אלף חברים".

"נהפוך את הכנסת לכיכר תחריר"

"אנחנו מגיעים, פלסטין", מבטיחים החברים בדף ומאיימים: "אם הנהלת פייסבוק תחרים את הדף הזה - כל המוסלמים יחרימו את פייסבוק".

שלשום איים בכיר חמאס מחמוד א-זהאר כי "תושבי עזה יניפו את דגל האסלאם בירושלים". במהלך נאום שערך בכינוס בבירת סודן ח'רטום, אמר א-זהאר: "נהפוך את הכנסת לכיכר תחריר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק