ביל גייטס תרם את תואר "העשיר בעולם" לצדקה

מה עושים עם מיליארדי דולרים עודפים? ביל גייטס החליט לתרום אותם לצדקה, וזה כנראה מה שיגרום לו להישאר במקום השני ברשימת האנשים העשירים בעולם של המגזין פורבס. "ביל גייטס מוערך כיום ב-49 מיליארדי דולרים, אם הוא לא היה תורם כלל - אז היו לו 88 מיליארדי דולרים", אמר בכיר במרכז להערכת שווים של מיליארדרים

בהחלט יכול לחייך, ביל גייטס (חדשות 2)

מי מאיתנו לא חולם מדי פעם לקום בוקר אחד ולהחזיק בתואר "האיש הכי עשיר בעולם"? אז מסתבר, שיש כאלה שהצליחו להגיע לפסגת הדירוג - וויתרו עליו. המייסד והבעלים של חברת מייקרוסופט ביל גייטס החזיק בתואר במשך מספר שנים, אך בעקבות תרומותיו התכופות לארגוני צדקה ברחבי העולם הוא החליט למעשה להעביר את התואר לבאים אחריו.

למרות המיליארדים שחילק לצדקה בשנים האחרונות, צפוי גייטס להישאר בשלישייה המובילה של רשימת עשירי העולם יחד עם וורט באפט והטייקון המקסיקני קרלוס סלים שצפוי לשמור על המקום הראשון גם השנה.

"אם ביל גייטס לא היה תורם דולר אחד לצדקה, לא הייתה כאן בכלל תחרות", אומר דיוויד לינקולן, בכיר במרכז להערכת שווי מיליארדרים. לינקולן טוען שהונו של גייטס עומד על כ-49 מיליארדי דולרים, בעוד הונו של סלים עומד על כ-60 מיליארדים. "אם גייטס היה שומר לעצמו את כספו, הונו היה עומד כיום על 88 מיליארדי דולרים", סיכם לינקולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק