מנכ"ל אפל החולה השיק את האייפד 2

אפל השיקה את מכשיר האייפד החדש ומי שהפתיע לא פחות מהמכשיר עצמו הוא המנכ"ל שהגיע, למרות חופשת המחלה בה הוא נמצא. למכשיר עיצוב חדש לגמרי, הוא יגיע בצבעי שחור ולבן ויהיה דק ב-33% מהדגם המקורי. עד היום נמכרו 15 מיליון מכשירי אייפד

יותר משנה לאחר ששיגעה את השוק עם מכשיר הטאבלט הראשון, חשפה חברת אפל את ה-iPad החדש שלה. לאחר השערות סביב הגעתו של המנכ"ל סטיב ג'ובס, הוא הפתיע ועלה על הבמה במסיבת העיתונאים שנערכת בסאן-פרנסיסקו.

בפתיחת מסיבת העיתונאים, חשף ג'ובס כמה נתונים: עד היום נפתחו 200 מיליון חשבונות בשירותי אפל, בשבועות האחרונים נמכר האייפון ה-100 מיליון, ולמרות החששות מהאייפד - 15 מיליון מכשירים נמכרו עד היום, שיש לו כבר 65 אלף אפליקציות. ג'ובס ניצל את ההזדמנות לעקוץ את המתחרים מגוגל, שלמחשב הלוח שלהם 100 יישומים בלבד, לדבריו.

על המכשיר החדש, שמגיע בעיצוב חדש לגמרי ובשני צבעים - כסוף ולבן, סיפר כי יש לו מעבד חדש A5 וכי הוא דק ב-33% מהדגם המקורי. ג'ובס אומר כי הדגם החדש מגיע בעובי של 8.8 מ"מ לעומת 13.4 מ"מ בדגם הראשון. "האייפד 2 דק יותר מהאייפון 4", אמר ג'ובס והוסיף: "כשמחזיקים אותו ביד התחושה היא שונה לגמרי".

עוד על האייפד החדש: יש לו עיבוד גרפי מהיר פי 9 מהאייפד הראשון אך צריכת החשמל שלו תהיה זהה. הפרסומים על כך שלאייפד שתי מצלמות – קדמית ואחורית מתבררים כנכונים.

האייפד החדש ישווק החל ב-11 במרץ תחילה בארצות הברית בלבד. ב-25 במרץ, שבועיים לאחר מכן, ישווק המכשיר ב-26 מדינות נוספות בהן אוסטרליה, קנדה, צרפת, גרמניה, יפן ובריטניה. ישראל ככל הנראה לא בסבב ההשקה הראשון. מחירו ההתחלתי יהיה דומה למחיר השקת הדגם הראשון - 499 דולר לגרסה הבסיסית עם אינטרנט אלחוטי ו-16 ג'יגה זיכרון פנימי ו-829 דולר לגרסה היקרה ביותר, הכוללת גם חיבור סלולרי וגם זיכרון פנימי בנפח של 64 ג'יגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק