גוגל מתנצלת: נשחזר את הדואר

ענקית האינטרנט והדואר האלקטרוני צפויה להשיב את המידע שאבד השבוע ללקוחותיה "בקרוב" מאוד, כך התפרסם היום בבלוג הרשמי של גוגל. "כדי להגן על המידע מהתקלות הללו, אנחנו תמיד עושים גיבויים על קלטות גיבוי", הסביר בכיר בחברה והרגיע: "המידע לא אבד לנצח. אין חשש כזה"

מאות חשבונות פשוט התרוקנו. ארכיון (google)

חברת גוגל התנצלה בפני מאות לקוחותיה שחשבון האימייל שלהם נמחק השבוע בגלל תקלה והבטיחה להחזיר את כל המידע שאבד להם בקרוב מאוד, כך עולה מהודעת החברה שפורסמה בבלוג הרשמי של גוגל.

בהודעת החברה נמסר כי התקלה השפיעה על פחות מ-0.02% מלקוחות ג'ימייל, אבל היה מדובר בפגיעה חזקה, שפגעה ביותר מגיבוי אחד של שרתי החברה - מה שהוביל לפגיעה מידית במשתמשים.

"כדי להגן על המידע מהתקלות הללו, אנחנו תמיד עושים גיבויים על קלטות גיבוי. בגלל שקלטות הגיבוי האלה לא מחוברות אונליין לשרת, הן הרבה יותר עמידות בפני תקלות", הסביר בכיר החברה בן טריינור. לדברי טריינור, בגלל שמדובר בקלטות גיבוי שאינן אונליין, לא הייתה יכולה החברה להחזיר את המידע באופן מידי, אך אין חשש כי הוא אבד לנצח.

התקלה מחקה מאות חשבונות

משתמשים רבים בדואר האלקטרוני Gmail דיווחו בימים האחרונים על תקלות חמורות בחשבונות הפרטיים שלהם. על פי הדיווח באתר ה"האפינגטון פוסט", חשבונות המייל של בין מאות לאלפי משתמשים פשוט נמחקו לחלוטין.

בפורומים שונים ברשת התגלו פניות של גולשים מודאגים, שסיפרו שכאשר נכנסו לחשבון ה-Gmail שלהם, הם נחרדו לראות כי כל הדואר השמור והתיקיות פשוט נעלמו. על פי הדיווחים, הגולשים הצליחו לקבל דואר חדש אך לא לשחזר את המידע הקודם שהתקבל. כעת, כך מסתמן, עומדת התקלה לבוא אל סיומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק