חוקרים: קשר בין מין אוראלי לסרטן

מכמה מחקרים שפורסמו לאחרונה עולה כי נמצא קשר ישיר בין קיום יחסי מין אוראליים לבין סרטן חלל הפה, בעיקר אצל גברים לבנים. בין השנים 1974-2000, כך מתברר, נרשם זינוק של 225% במספר החולים בארה"ב

קשר בין מין אוראלי לסרטן. אילוסטרציה (AP)

חוקרים אמריקנים אומרים כי ישנן הוכחות מוצקות לקשר בין מין אוראלי וסרטן חלל הפה וקוראים לבצע כבר בזמן הקרוב מחקרים נוספים על מנת לבדוק כיצד וירוס הפפילומה אחראי לזינוק שחל במספר החולים בקרב גברים לבנים.

לדברי המדענים, וירוס הפפילומה, שהצורה השכיחה להידבקות בו היא באמצעות מגע אוראלי, הפך להיות הסיבה המובילה לחלות בסרטן חלל הפה בארה"ב. בין השנים 1974-200, כך מתברר, נרשם זינוק של 225% במספר החולים במדינה, בעיקר בקרב גברים לבנים.

פרופסור מורה גיליסון מאוניברסיטת אוהיו החוקרת את הנושא ב-15 השנים האחרונות, ציינה כי על פי מחקרים קודמים נמצא שקיום מגע מיני אוראלי עם יותר משישה בני זוג מגדיל פי שמונה את הסיכון לחלות בסרטן חלל הפה. בעבר הסיבה המרכזית לסרטן מסוג זה הייתה עישון טבק.

עוד ציינה פרופסור גיליסון את החשיבות שבהסברה בעיקר בקרב בני נוער והצורך בקיום שיחות עם ההורים והמחנכים. "לצעירים ממש אין מושג לגבי הזיהומים והמחלות הקשורים במין אוראלי", הדגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק