ישראל חוששת מ"האח הגדול" של גוגל

חברת גוגל מפעילה את מצלמות הרחובות שלה כבר בעשרות ערים בעולם, אך בישראל היא צפויה להיתקל במחסום מחשש לפגיעה בביטחון המדינה ובפרטיות. צוות שרים מיוחד, בראשותו של השר דן מרידור, בוחן את הפעלת השירות גוגל סטריטס ויו בישראל. האם גם ישראל תצטרף לריאליטי הגדול של כל הזמנים?

השירות גוגל סטריטס ויו (Google Street view) מבטיח לספק לגולשים שיטוט וירטואלי ברחובות הערים בישראל, מבלי לצאת מהבית. אבל האם הוא עומד לפגוע בפרטיות של כולנו ולהפוך אותנו לשחקנים בתכנית ריאליטי בלתי נגמרת? צוות שרים בראשות צוות שרים מיוחד, בראשותו של השר דן מרידור ידון היום בשאלה הזו, במטרה לבחון את הפעלת השירות בישראל.

משרד המשפטים, שהגיש את עמדתו לצוות השרים, דורש בין השאר שהפעלת השרות בישראל תתבצע תחת הגנה הולמת על הפרטיות, תוך בחינת ההשלכות הביטחוניות של השרות הזה. החשש העיקרי הוא שהמצלמות המשוטטות של גוגל, יתעדו גם מתקנים ביטחוניים רגישים, או הולכי רגל מבלי שהם מעונייניים בכך.

עד כה עדיין לא התקבלה בקשה רשמית מצד גוגל להפעיל את השירות בישראל, אבל משרד המשפטים כבר נערך כדי לגבש עמדה לגבי מתקנים רגישים מבחינה ביטחונית ויעסוק גם בשאלת פרטיות הגולשים.

השירות פועל כבר כארבע שנים בעשרות ערים בעולם. עשרות מכוניות מטעם ענקית החיפוש מתעדות בצורה היקפית את הרחובות מנקודת מבטו של הולך רגל בעזרת מצלמות שמותקנות על גג המכונית. התוצאה הסופית שמתקבלת מעיבוד הנתונים היא מפה של העיר, שכוללת סריקה של כל רחוב וכל מבנה במבט היקפי.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק