חשש: התפרצויות על השמש ישבשו את חיינו

אסטרונומים ופיזקאים מזהירים: התפרצויות עצומות של גז ואנרגיה על פני השמש בסוף השבוע הקרוב עשויות להעיף לכיוון כדור הארץ חלקיקים שישבשו את השדה המגנטי על פני הכדור. התקלות יפגעו ברשתות תקשורת, מכשירי חשמל ולווינים

פיזיקאים ואסטרונומים בכל רחבי העולם יביטו בסוף השבוע הקרוב אל השמיים ויעקבו בדריכות אחרי התפרצויות גזים על פני השמש. המדענים חוששים כי חלקיקי הגזים ייפלטו בכמויות גדולות וישבשו את השדה המגנטי של כדור הארץ.

בסוף השבוע יגיע כוכב הלכת שלנו במסלולו לנקודה קרובה אל השמש, ולכן קיים חשש בקרב האסטרונומים כי סופות הגז שיתחוללו על פני החמה יסכנו את החיים הסדירים על פני הכדור. ההערכה היא כי הסערות העזות יסחפו את החלקיקים טעוני האנרגיה לכיוון כדור הארץ ויגרמו לתקלות במכשירים טכנולוגים, באספקת חשמל, ברשתות תקשורת ובלוויינים.

תושבי בריטניה יוכלו לראות את הזוהר הצפוני

התופעה החשמלית שצפויה להתרחש, הידועה בכינויה "הזוהר הצפוני", מייצרת פסים צבעוניים שפרוסים לאורך השמיים בסביבת הקטבים של כדור הארץ. המדענים מאמינים שאת הזוהר הצפוני יראו הפעם היטב תושבי מדינות אירופה הצפונית: בנורווגיה, סקוטלנד, דנמרק, בריטניה ואולי אפילו במדינות דרומיות יותר.

"הסערות על פני השמש יחלו כבר הלילה ועשויות להשפיע עלינו כבר מחר בבוקר", אמר אלן תומפסון, ראש אחד מתאי המחקר. תומפסון הוסיף כי "בקהילה המדעית יש תחושה שהשיבושים לא יהיו חמורים כפי שסברו בתחילה, אבל זה יהיה מספיק גדול כדי שיראו את הזוהר הצפוני תושבי בריטניה".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק