כך הפכו חדרי הצ'אט המצולמים - לחממה של סוטים

אם אתם מודאגים ממה שהילדים שלכם עושים מול המחשב לבד בחדר – כנראה שיש לכם סיבה. ל"ספין צ'אט של תפוז" נכנסים מאות קטינים ביום – ומנגד מבוגרים שלא בוחלים בהצעות מיניות ובביצוע מעשים מגונים מול המצלמות. "זה אתר שמגדל פדופילים", זועמת ח"כ שמטוב. תפוז בתגובה: החברה המפעילה מפתחת מערכות למניעת התופעה

ממש מתחת לאף של משטרת ישראל פורחת חממה של סוטים - קוראים לה "הספין צ'אט" מבית אתר תפוז.

השיטה פשוטה: כל אחד, בכל גיל ובכל זמן יכול להתחבר לאתר דרך מצלמת מחשב ולעבור הלאה למחובר הבא, אם הוא לא מוצא בו עניין. על פניו דרך טובה להכיר אנשים, אבל בפועל האתר הזה, שגולשים בו מאות בכל רגע נתון, שורץ בסוטים שעושים אינספור מעשים מגונים - מול המצלמה.

בבדיקה שערכנו, גילינו כמה המקום הזה עלול להיות מסוכן. באחת השיחות באתר ביקש לדעת גבר מבוגר עם מי הוא מדבר. כאשר הבין שמולו ילדה בת 13 ששאלה אותו מה הוא מחפש, ענה לה בלי להתבייש: סקס.

חממה לפדופילים

"זה אתר שמגדל פדופילים", קובעת בנחרצות ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו), שהתחילה לטפל בנושא בעקבות פנייה מאמא מודאגת ודרשה מהשר לביטחון הפנים יצחק אהרנוביץ' לסגור את האתר - מחשש לביטחון הילדים.

אז נכון שלא נשקפת לילדים סכנה מיידית משיטוט באתר, אבל על כל כמה קטינים שמגיעים לצ'אט מתוך סקרנות או שעמום יכול להיות ילד במצוקה שעלול להתפתות לתשומת הלב - גם במחיר של סכנה ממשית.

מהאתר "תפוז" נמסר בתגובה: "אתר ספין צ'אט הינו מערכת שיחות פרטיות של אחד על אחד שאינן חשופות לקהל הרחב ועל כן יכולת הפיקוח עליו מוגבלת. החברה המפעילה משתמשת באמצעים טכנולוגיים לִמניעת ניצול לרעה של המערכת, ושוקדת בימים אלה על פיתוח מערכות חדשניות שיסייעו במניעה התופעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק