הכירו: הרשת החברתית שמיועדת ליהודים בלבד

צעירה מאוקראינה הקימה בתקופה האחרונה רשת חברתית ליהודים בלבד, שכבר זוכה להצלחה מסחררת עם כ-100 מצטרפים חדשים מדי יום. אולגה האנה חיה בישראל בעשור האחרון ודווקא עכשיו, כשחזרה לארץ מולדה באוקראינה, היא החליטה שהגיע הזמן לאחד את כל יהודי העולם. "ההיענות מטורפת", מספרת האנה על האתר החדש. כבר נרשמתם?

גם הוא יהודי. צוקרברג (AP)

האם התגלה המארק צוקרברג של הישראלים? אולגה האנה, צעירה בת 26 מאוקראינה, הקימה בתקופה האחרונה את רשת פייסבוק של היהודים, כך מדווח הבוקר כתב ישראל היום יורי ילון.

את הרשת הקימה האנה כשחזרה למדינת הולדתה לאחר עשור שחיה בישראל והיא אף מחזיקה באזרחות ישראלית. לדבריה, מטרת האתר היא לאחד בין הקהילות היהודיות בעולם ולחזק את הזהות היהודית, שהולכת ומתרופפת בחלק מהקהילות, כך לדבריה.

"הכל התחיל כשגלשתי בפייסבוק ונתקלתי בחומרים בערבית. חשבתי שהגיע הזמן שתהיה רשת שתאחד את כל היהודים בעולם", היא סיפרה והוסיפה: "ההיענות מטורפת. כבר ביום הראשון נרשמו 12,000 צפיות ובכל יום יש כ-100 מצטרפים חדשים. לא האמנתי שזה יהיה כזה להיט".

האתר, שכבר זוכה לכינוי "הפייסבוק של היהודים", מאפשר גלישה בעברית, ברוסית ובאנגלית. "בתור מי שגדלה באוקראינה אני יודעת עד כמה קשה לפעמים להיות יהודייה בין גויים", הסבירה האנה. "המטרה שלי בהקמת הרשת החברתית הזו היא לשמר ולחזק את הקשר בין היהודים בכל העולם. יש כ-14 מיליון יהודים בכל העולם וכולם יכולים למצוא את מקומם באתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק