להיט בתערוכת הסלולר: הביתן המצרי

הביתן המצרי בתערוכת הסלולר שנערכת בימים אלו בברצלונה הפך ללהיט בקרב המבקרים הרבים. אחד מהנציגים המצריים שהגיעו לתערוכה מבטיח כי כעת לאחר חילופי השלטון "הכל יהיה שונה", ומודה כי לקח חלק בהפגנות הסוערות

הפוליטיקה מגיעה גם לסלולר: נציגי הביתן המצרי בתערוכת הסלולר הגדולה בעולם שנערכת בימים אלו בברצלונה, החליטו להביא את בשורת המהפיכה שעוברת מצרים בימים אלו - גם לעשרות אלפי המבקרים הפוקדים את התערוכה.

בעלון מיוחד המחולק לנכנסי האולם בו מוצג הביתן המצרי, מתנוססת הכרזה ״הרם את ראשך למעלה, אתה מצרי״, בשפות הערבית והאנגלית, מעוטרת בתמונה של אדם המאופר בצבעי דגלה של מצרים. על צדו השני של העלון, פרוס לרוחב דגלה של מצרים.

הביתן המצרי מעורר עניין תקשורתי רב בקרב אלפי העיתונאים ועשרות אלפי המבקרים בתערוכה. הנציגים המצריים מוצאים עצמם מסבירים יותר על ההתרחשויות האחרונות במצרים, מאשר על המוצרים המוצגים בביתן. זאת, עד הגעת המצלמות. אל מול המצלמה לא מוכנים המצרים להתייחס לנושאים פוליטיים.

"עכשיו הכל יהיה שונה"

בראיון מיוחד שערכנו עם אחד מבכירי הנציגים המצרים בתערוכה, הוא מביע סיפוק רב מתוצאות ההפיכה במדינה, ואף מודה כי נטל חלק פעיל בהפגנות המיליונים בכיכר א-תחריר. ״עכשיו הכל יהיה שונה״, הוא אומר ומתחמק מלענות לשאלה מה גרם לחבלה הקשה בראשו החבוש. כששאלנו אותו אם כוחות הביטחון גרמו לכך בהפגנות, הוא רק מחייך במבוכה.

אותו בכיר ציין עוד, כי תושבי מצרים סבלו קשות מהפגיעה ברשתות הסלולר במהלך ימי ההפגנות, אך מדגיש: ״ביום שבו חזרו רשתות הסלולר לפעול, מיליוני המפגינים שסימסו ושוחחו אחד עם השני בכיכר, החזירו תוך שעות את כל ההפסדים של חברות הסלולר מימי השיבושים״.

בכיר הנציגים בביתן המצרי הגיע אמש לביקור קצר בביתן הישראלי והתחבק עם מנכ״ל מכון הייצוא הישראלי אבי חפץ. הבכיר הגיע עם דגל מצרים בידו והתעניין על הנעשה בביתן הישראלי. ביקור גומלין צפוי בהמשך היום.

ריאיון עם דובר הביתן המצרי ישודר הערב באולפן לילה ב-23:00. הריאיון המלא - מחר בשידורי ערוץ החדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק