צפו: דיווח מיוחד מכנס הסלולר בברצלונה

למעלה מ-50 אלף איש הגיעו השנה לתערוכת הסלולר הגדולה בעולם שנפתחה אתמול בברצלונה. במהלך שלושת ימי התערוכה מציגות החברות את החידושים האחרונים בתחום, ואת תוכניותיהן לשנה הקרובה. גם השנה הביתן הישראלי מושך תשומת לב רבה, ואפילו הנציג המצרי מצא זמן לבקר ולהתרשם ממנו. שליחנו לברצלונה מדווח

בברצלונה נפתחה אתמול תערוכת הסלולר והגאדג'טים הגדולה בעולם. 4,000 עיתונאים מרחבי העולם הגיעו לסקר את התערוכה, שבמהלכה מציגות 1,300 חברות סלולר את מרכולתן ללמעלה מ-50,000 בני אדם שהגיעו לבקר בתערוכה.

גם השנה הגיעו נציגי מכון הייצוא הישראלי לתערוכה ומפעילים את הביתן הישראלי. במקום ישנה תנועה ערה של פגישות, במיוחד של חברות סטארט-אפ ומפעילים סלולריים עם גורמים בכירים בשוקי הענק של סין והודו, שמתעניינים בפיתוחים הישראלים. אחד הביתנים השכנים לביתן הישראלי הוא הביתן של מצרים, שפגעה קשות בשוק הסלולר שלה לאחר שהשביתה אותו במהלך ההפגנות נגד מובארק.

גורם בממשל המצרי שוחח איתנו שלא למצלמה על ההתרחשויות האחרונות במדינה. "השתתפתי כמו רבים בהפגנות נגד מובארק", סיפר, "מה שמדהים הוא שהכנסותינו בשלושת הימים בהם התקיימו הפגנות המיליון כיסו על ההפסדים בימים שהרשת הושבתה. האנשים חיפשו את חבריהם בכיכר וקראו לאלה שלא הצטרפו - להגיע ולהפגין". הנציג המצרי הוסיף כי הוא התרשם מהביתן הישראלי במהלך ביקורו.

מהם החידושים המרכזיים שנחשפו השנה?

אחת ממטרות התערוכה, היא הזדמנות לענקיות האינטרנט לחשוף את הפיתוחים החדשים במוצריהן. מי שגנבה את ההצגה היא ענקית הסלולר "סוני אריקסון", שהציגה לראווה את מכשיר הסלולר החדש שלה בו משולבות מערכת ההפעלה אנדרואיד יחד עם ממשק הפלייסטיישן. גורמים בענף העריכו כי המכשיר יוכל להתחרות בהיקף המכירות של המתחרה הגדולה, חברת אפל.

בחידושים נוספים שנחשפו, ראינו את מכשיר התלת מימד של חברת LG, שמשדר וידאו באיכות תלת מימד, וכך גם חברת סמסונג שהשיקה זו השנה השנייה ברציפות את מכשיר הגלאקסי שלה - בניסיון להתחרות באייפון.

עם זאת, חברת אפל עדיין שומרת על ההגמוניה בתחום הסמארט-פון. החברה הציגה את מחשב האייפד שלה, שהוא למעשה מכשיר סלולרי המשלב בתוכו מחשב נישא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מכנס ברצלונה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק