5 מיליון ישראלים שדרגו לסמארטפון

ניתוח המגמות החמות באינטרנט ובסלולר ברחבי העולם, מגלה כי לא פחות מ-5 מיליון ישראלים משתמשים כיום במכשיר סלולר חכם – הסמארטפון. ישראל נמצאת במקום ה-26 בעולם עם גידול שנתי ממוצע של 18% משתמשים שהחליטו שהטלפון הנייד שלהם כבר לא יהיה לשיחות בלבד

גם אתה רכשת סמארטפון? (חדשות 2)

פלטפורמת המכשירים הניידים משתלטת במהירות על העולם כולו, ועתידה לשנות את האופן שבו נצרוך אינטרנט בשנים הקרובות. מרי מיקר, אנליסטית האינטרנט המפורסמת, הציגה את המגמות החמות בעולם האינטרנט והסלולר, ומנתוניה עולה כי שיעור החדירה של מכשירי הסלולר החכמים לישראל הינם מהגבוהים בעולם.

מספר המשתמשים במכשירי סלולר חכמים בעולם (דור שלישי ומעלה) הוא 726 מיליון - גידול שנתי של 35% (נכון לרבעון השלישי של 2010), כך עולה מנתוניה של מיקר. המדינה בה מחזיקים הכי הרבה אנשים במכשירי סלולר חכמים היא ארצות הברית, עם 141 מיליון משתמשים. אחריה נמצאת יפן עם 109 מיליון משתמשים, וגם ישראל זוכה למקום של כבוד, כשהיא מדורגת במקום ה-26 בעולם עם גידול שנתי ממוצע של 18% ל-5 מיליון משתמשים.

בחמש השנים הקרובות צפויה תנועת המובייל העולמית לזנק פי 26, כשצמיחה זו תתבסס גם על הגידול בשירותים שיתופיים כמו אפליקציות מבוססות מיקום ופיצ'רים המקלים על הדיווח בזמן אמת מהסלולר.

200 מיליון בני אדם גולשים בחודש בפייסבוק מהטלפון הנייד

בהתאם לטרנדים הפופולאריים בתחום המובייל, 60% מהיקף השימוש במכשירי סלולר חכמים מוגדרים כפעילות חדשה עבור המשתמשים - פעילויות שאינן כוללות שליחת דואר אלקטרוני, ביצוע שיחות ושליחת הודעות טקסט. בין השימושים החדשים, שהולכים וצוברים תאוצה, נכללים גם אפליקציות, מפות סלולריות, משחקים סלולריים ורשתות חברתיות.

לדוגמא, לא פחות מ-200 מיליון משתמשים גולשים בפייסבוק מהסלולרי מדי חודש - גידול של 300% בהשוואה ל-2009.נתוני שירות המיקרו-בלוגינג טוויטר מצביעים על מגמה דומה: 50% מהמשתמשים האקטיביים של טוויטר פועלים דרך הסלולר ו-40% מהציוצים שמופיעים בטוויטר נכתבים מהמובייל.

גידול שנתי של 615% לאנדרואיד של גוגל

בכל הנוגע לנתח השוק העולמי של מכשירי הסלולר החכמים, גוגל ומערכת ההפעלה הסלולרית שלה אנדרואיד, מובילה עם נתח שוק של 33%, וגידול שנתי יוצא דופן של 615%. נוקיה נושפת בעורפה של גוגל עם מערכת ההפעלה סימביאן, לה יש נתח שוק של 31%. עם זאת, הגידול השנתי שלה אינו כה מרשים- 30% בלבד. במקום השלישי נמצא האייפון של אפל, עם נתח שוק עולמי של 16% וגידול שנתי של 86%.

עוד עולה מהנתונים של מיקר, כי מספר מכשירי הסלולר החכמים והטאבלטים השונים שנקנו ברבעון הרביעי של 2010, עבר לראשונה את מספר המחשבים האישיים והנטקבוקים שנמכרו באותה תקופה. מגמה זו תתעצם גם בשנים הקרובות. על פי ההערכות, מספר הטלפונים החכמים והטאבלטים שיימכרו ב-2013 יהיה גבוה פי שניים ממספר המחשבים האישיים והנטבוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק