מדענים רוסים מעריכים: אסטרואיד יפגע בכדור הארץ בשנת 2036

האסטרואיד "אפופיס" מטריד את מנוחתם של מדעני סוכנות החלל בעולם. מדענים רוסים פרסמו כי להערכתם האסטורואיד יתרסק וישמיד את כדור הארץ בשנת 2036, לאחר שבנאס"א העריכו בעבר שהוא יגיע לאזורנו בשנת 2029 ומאז כבר נסוגו מתחזיתם

אסטרואיד מתרסק על כדור הארץ, אילוסטרציה (פוקס ניוז)

דוחים את קץ כדור הארץ? מדענים רוסים פרסמו הערכה חדשה כי אסטרואיד ענק יתנגש בכדור הארץ בחודש אפריל 2036, זאת בשונה מהתחזית הקודמת של מדעני נאס"א האמריקנים שצפו כי אותו אסטרואיד יגיע אלינו בשנת 2029.

האסטרואיד "אפופיס" מעסיק מאוד את מדעני סוכנויות החלל בעולם ומעורר מחלוקות באשר למועד הגעתו לכדור הארץ. כבר בשנת 2004 הכריזו מדעני נאס"א כי האסטרואיד, שגודלו יותר משני מגרשי כדורגל, עתיד להתרסק כאן בשנת 2029, אך חישובים נוספים מאז העלו כי הסיכויים לכך קלושים.

כעת, עם הפרסום החדש שמגיע מרוסיה, מיהרו בסוכנות החלל האמריקנית להרגיע. מדען בכיר בנאס"א אומר כי "יש סיכוי שהרוסים צודקים, אבל הסיכויים לכך הם אחד ל-250 אלף".

אם האנושות בכל זאת תמצא את עצמה בסכנת הכחדה, קיימת אפשרות להסיט את האסטרואיד ממסלולו על ידי שיגור חללית שתתרסק בו בעוצמה ותסיר את האיום, טכנולוגיה שכבר נוסתה בשנת 2005 בשיגור חללית לעבר כוכב שביט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק