צפי ל-2011: פייסבוק תרוויח 4 מיליארד דולר

ה"בייבי" של מארק צוקרברג ממשיכה לשבור כל שיא אפשרי: על פי דיווח של העיתון הכלכלי "ביזנס אינסיידר", צפויה הרשת החברתית לגזור בשנת 2011 קופון נאה הנאמד ביותר מ-4 מיליארד דולרים (לפני מס וריבית). זו בדיוק הסיבה, שהיא עדיין לא רוצה להנפיק מניות בבורסה בניו יורק

ממשיכה לשבור שיאים. פייסבוק (חדשות 2)

ממשיכה לשבור שיאים: הרשת החברתית "פייסבוק" הרוויחה כ-250 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת 2010 וכ-600 מיליון דולר במהלך השנה כולה - כך מדווח האתר "ביזנס אינסיידר", בהתבסס על "מקורות יודעי דבר".

לפי הדיווח, החברה תשיג השנה רווח כולל לפני ריבית ומס, הנאמד בכשני מיליארד דולרים, והכנסותיה יעקפו את הארבעה מיליארד דולר. פייסבוק עצמה סירבה להגיב לדיווח.

"כמובן שהתחזיות הן רק תחזיות, אך נראה שפייסבוק לא מוטרדת בכלל מייצור מזומנים בטווח הקרוב", כותב ה"ביזנס אינסיידר". "פייסבוק תוכל להשקיע כספים רבים בשרתים, מטה חדש, העסקת עובדים חדשים וברכישות גדולות"

תונפק בוול סטריט?

פייסבוק מייצרת הכנסות מפרסום בדפי הרשת החברתית שלה ובמשחקים הפופולריים בהם משחקים החברים ברשת. החברה מכרה מניותיה לבנק האמריקני "גולדמן זאקס" וללקוחותיו בהיקף של מיליארד דולרים וחצי בחודש שעבר, לפי שווי של 50 מיליארד דולר. בימים אלה, לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, מבקשים "משקיעים מוסדיים גדולים" לרכוש חלק מהמניות הללו לפי שווי חברה של 60 מיליארד דולר.

לפי דיווחים בתקשורת הזרה בחודשים האחרונים, תכננה פייסבוק לצאת להנפקה ציבורית בוול סטריט השנה, אולם העדיפה לדחות את ההנפקה לשנה הבאה כיוון שהיא מאמינה שהשווי שלה יגדל ולפיכך תוכל החברה לגייס יותר כסף בהנפקה בשנה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק