פורטמן היזהרי: נעלי סירה מזיקות

מחקר חדש של האגודה הבריטית לבריאות הרגל קובע: נעלי סירה שמעוצבות בהשראת נעלי הבלט בלט מזיקות לכן לבריאות, ופוגעות בגב, בשרירים, ואפילו בציפורני הבהונות. ומי שבכל זאת רוצה לקבל השראה מהסרט ברבור שחור? אפשר לנעול, אבל מומלץ רק לזמן קצר

יפות יפות - אבל מסוכנות (רויטרס)

נעלי הסירה שליוו אותנו לאורך הקיץ האחרון אלי נראות מצוין אופנתית, אך בכל מה שקשור לבריאות שלנו - כדאי לאמץ אופנה אחרת. מחקר חדש שעלה לכותרות אחרי הפצת הסרט "ברבור שחור" עם נטלי פורטמן, מגלה שהנעליים העדינות יכולות לגרום נזק רב לגופנו.

המחקר, שנערך באגודת הכירופרקטים ורפואת הרגל הבריטית, מצא שנעלי בלט מזיקות לבריאות הרגל, כיוון שהן יוצרות לחץ על הברכיים, על הירחיים ועל הגב. "נשים צריכות להיזהר איתן", טענו החוקרים.

הבעיה העיקרית עם נעלי הסירה, שזכו גם לכינוי "נעלי הרקדניות", נעוצה במחסור בעקבים וברצועות רוחב שתומכות בכף הרגל. לכן, ממליצים החוקרים, כדאי לנעול נעליים כאלה לפרקי זמן קצרים ולא להשתמש בהן בהליכות ממושכות.

סרטה המצליח של נטלי פורטמן סחף אחריו תעשייה אופנתית שלמה, שעיצבה תלבושות בהשראת התלבושות של פורטמן בסרט. אך לפני שאתן רצות לחנויות, כדאי שתשקלו את ההשלכות הבריאותיות של נעילת הנעליים.

"הבעיה הזו אינה זרה לרקדניות מקצועניות. הנעליים מספקות מעט מאוד הגנה ותמיכה לרגליים, ומשאירות את ספיגת הלחץ והמשקל לרגליים עצמן", מסביר לורן ג'ונס, מומחה לרפואת כף הרגל החבר באגודה. "הבעיה ביציבות עשויה לגרום גם להתכווצויות בשרירים, לציפורניים חודרניות ולעתים אפילו לשבירה של הציפורניים".